Ovacık Doğal Kooperatifi, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk Mahallesi'nde Ovacık Doğal Kooperatifi şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa katılan Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “ Bir arada durarak kazanacağız. Bu yaşamı, bu hayatı ve gelecekteki dünyayı onlara bırakmayacağız. Sermayenin değil, emeğin yanında olacağız ” dedi.

Başkan Maçoğlu, bölge belediyeleriyle yapmış olduğu görüşmelerde yerel yönetimlerin merkezden yönetilemediğini vurgulayarak artık yerelden çalışıp üretenlerin doğasına ve emeğine sahip çıktığını söyledi.

Başkan Maçoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Artık yediklerimizin bize ne zarar verdiğini bilmiyoruz. Çünkü artık kimyasalların bu toprakları ne kadar zehirlediğini de bilmiyoruz. Yaşamı sadece insan merkezli değil, bütün alanıyla yani bitkisiyle, yaban yaşamıyla birlikte korumuyorsan yaşamı da korumuyorsun demektir.

Dünyanın birçok yerinde endüstriyel üretim biçimi bizlere hastalık olarak dönüyor. Bugün topraklar sömürülüyor, tatlı sular kirletiliyor. Yanı başımızda Kazdağları'nın ne kadar ranta açıldığını, sömürüldüğünü görüyoruz. Ya bu topraklara, dağlara sahip çıkacağız, ya da bu toprakları, dağları onlara teslim edeceğiz. Başka bir şansımız yok. Bir araya geleceğiz, bu kötü gidişatı durdurmak için hep birlikte amasız çaba harcayacağız. Gelecekte sağlıklı gıda yani beslenme hayatımızın en büyük sorunu, rantı haline gelecektir. Parası olan bile sağlıklı gıda bulamayacaktır. Buradan doğru birlikte olacağız, birlikte kazanacağız. Bu yaşamı ve gelecekteki dünyayı onlara bırakmayacağız. Sermayenin değil, emeğin yanında olacağız."