Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
28 MAYIS Pazar 02:41

Belediyeye, arama-kurtarma aracı hibe edildi

Dersim Belediyesi’ne bedelsiz arama kurtarma aracı hibe edildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2023 15:23
Belediyeye, arama-kurtarma aracı hibe edildi

Merkez üssü Pazarcık olan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından iş insanı Hasan Yıldız, Yüksel Eldek, Doğan Gündüz, Vedat Yıldırım, Özlem Er belediyeye bedelsiz ve şartsız olarak arama kurtarma aracı hibe etti.

Aracın devir teslim törenine Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Başkan Yardımcısı Ümit Kaya, belediye itfaiye arama kurtarma ekibi katıldı.

Burada bir konuşma yapan Maçoğlu, “Uzun süreden beridir deprem durumuyla birlikte bütün belediyeler, yerel yönetimler, il özel idare, AFAD gibi bütün kurumlar artık temel ihtiyaçlarını karşılama ve eksiklerini tamamlama gibi çalışma içerisine girdi. Bizler de Pazarcık merkezli depremden sonra belediyemizde eksik olan araç ve gereçlerle ilgili bir çalışma içerisine girdik. Bu çalışma sonrasında Hasan Bey ve birkaç arkadaşımız bizimle diyaloga geçti. Süreç içerisinde arama-kurtarma, deprem ile ilgili dayanışma çalışmalarını başlattılar. Bize hem tam teşekküllü arama kurtarma aracı hem de içerisindeki bütün arama kurtarma malzemelerini karşılayacak bir çalışma yürüttük. Biz de bu süreç içerisinde toplantı yapık. Sonrasında 3-4 arkadaşımızın ama esasında Hasan beyin büyük çabasıyla bugün belediyemize bir hibe araç getirildi. Belediyemiz adına bize omuz veren, destekleyen dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR