Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 07:31

Dersim’in büyük değeri Aydın, mezarı başında anıldı

Dersim’in yetiştirdiği büyük değerlerden olan yazar, eğitimci ve fotoğraf sanatçısı Remzi Aydın, Pülümür Dağbek Köyü’ndeki mezarı başında anıldı. Anmaya, Aydın’ın ailesinin yanı sıra yazar, şair dostları ve yurttaşlar katıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-08-2023 20:43   Güncelleme : 06-08-2023 10:07
Dersim’in büyük değeri Aydın, mezarı başında anıldı

2022 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu erken yaşta Hakk’a yürüyen Dersim’in büyük değerlerinden yazar, eğitimci ve fotoğraf sanatçısı Remzi Aydın, ölüm yıldönümünde Pülümür’ün Dağbek köyündeki mezarı başında anıldı.

Düzenlenen anmaya Aydın’ın ailesinin yanı sıra yazar ve şair dostları, okurları, köy sakinleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Anmada, Aydın’a dair konuşmalar yapıldı.

Yaşadığı süreçte değeri yeterince anlaşılmayan Aydın için Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında da program düzenlenecek.

Yarın, Sanat Sokağı’nda 17.30'da “Yazar ve şairlerimizi anıyoruz!” başlığıyla düzenlenecek olan ve moderatörlüğünü Mesut Özcan’ın yapacağı “Gitmek Bir Uzun Öykü” etkinliğinde Dr. Hüseyin Çağlayan Remzi Aydın’ı anlatacak.

İlk romanı olan 'Göçebe Ruhlar' 2003 yılında yayınlanan Remzi Aydın'ın, 'Hiçliğin Nefesi', 'Kainat İnsandan Doğar', 'Hiçlikteki Notanın Sırrı', 'Hakikate Yolculuk' ve 'Noktaya Gizlenen Külliyat' adlı yeni beş ciltlik 'Piro' serisi ve masal kitaplarının yanı sıra binlerce fotoğrafı bulunuyor .

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Erol koca 2 ay önce
Büyük insan Adam gibi adamdı

Bir daha böylesi gelmez sanırım

Böyle degerli bir insanı tanıdıģım için çok onurlu ve mutluyum . Nurlar icinde ol devrin daim olsun inşaAllah