Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 18:43

Dersimli öğretim üyesi kurtarılsın çağrısı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde Antakya’da enkaz altında kalan Dersimli Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Yıldırım’ın ailesi bir an önce çocuklarına ulaşılmasını bekliyor. Ailenin yanı sıra Dersimliler de sosyal medya üzerinden yetkililere Yıldırım’ı kurtarma çağrıları yapıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 13:14
Dersimli öğretim üyesi kurtarılsın çağrısı

Ailenin enkaz başında çaresiz bekleyişi sürerken, Yıldırım’ın kardeşi Murat Yıldırım yaptığı paylaşımda, “Bina yan yatmış durumda. Abimi çıkarmak istiyoruz. Bina moloz haline geldikten sonra çıkarmayı beklememizi istiyorlar. Ekipler çalışmayı reddediyor. Yardım edin!” çağrısında bulundu.

Dersim tarihi üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarıyla bilinen Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Yıldırım, Kahramanmaraş merkezli depremde Antakya merkez Odabaşı Mahallesi, Daplan Sokak’ta bulunan Çiğdem Apartmanı’nın enkazı altında kaldı. Aile, depremin ilk saatlerinden itibaren çocuklarının kurtarılması için çağrıda bulunuyor.

Şu ana kadar çağrılarına olumlu bir yanıt alamayan ailenin enkaz başında çaresizce bekleyişi sürerken, aile, ekiplerin bir an önce enkaza müdahale ederek çocuklarına ulaşmasını istiyor.

Öte yandan Dersimliler de sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla yetkilileri müdahalede bulunmaya çağırıyor.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR