Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
25 EYLÜL Pazartesi 14:05

Doğaya 600 keklik salındı

İlimizde yaban hayatının desteklenmesi, süne ve kımıl gibi zararlılarla mücadele amacıyla doğaya 600 keklik salımı gerçekleştirildi.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 15-06-2023 13:33

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü, Tunceli Şube Müdürlüğü tarafından ilde yaban hayatının desteklenmesi, süne ve kımıl gibi zararlılarla mücadele amacıyla Pertek ilçesine bağlı Kolonkaya köyünde 600 keklik salımı gerçekleştirildi.

Salımın ardından konuşan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, “Milli Parklar Müdürlüğümüz bünyesinde güzelim, güzide Tunceli topraklarımızı ve coğrafyamızı ve yaban hayatını pekiştirmek için keklik salımındaydık. İnşallah, doğaya saldığımız keklikler, güzelliklerimize güzellik katacak aynı zamanda da bizim tarımsal faaliyetlerimizde özellikle buğday ve arpa ekiminde süne ve kımıl mücadelesinde bizlere destek olacak” dedi.

Vali Özkan, emeği geçenlere de teşekkür etti.

Keklik salımına Vali Özkan’ın yanı sıra Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker, Doğa Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük, Pertek Kaymakamı Yunus Emre Fırat, Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi ekipleri, köylüler ve vatandaşlar katıldı.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR