Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
22 NİSAN Pazartesi 10:08

Enerji emekçileri, “enerjimiz kalmadı!”

Fırat Elektrik (FEDAŞ) il müdürlüğünde çalışan enerji emekçileri, yaşadıkları ekonomik sıkıntılara dikkat çekmek için basın açıklaması gerçekleştirdi. Emekçiler, “Enerji Sen Sokakta, Hak Kavgasında!” sloganları attı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-08-2023 13:32   Güncelleme : 09-08-2023 13:51
Enerji emekçileri, “enerjimiz kalmadı!”

Fırat Elektrik Tunceli İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan enerji emekçileri yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle kurum önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Çalışanlar adına açıklamayı okuyan Enerji Sen Temsilcisi Şahin Özmen, emekçiler olarak yaşanan ekonomik dar boğazda enerjilerinin kalmadığını söyledi.

Özmen, “Yetkili sendika TES-İŞ ile yapılan sözleşme enflasyon karşısında yok pahasındadır. Firma yöneticilerinin de inkar edemeyeceği enflasyon ve ekonomik boğuntular, kendi yatırımlarını dahi sekteye uğratmıştır. Bu bağlamda emekçilere yüklenen iş yükünü daha çok artırarak az personel ile çok iş yaptırılmak istenmektedir” dedi.

Az personelle, az maaş zammını eşitleyen anlayış karşısında sessiz kalmayacaklarını ifade eden Özmen, “İnsanca bir yaşam için gerekli düzenlemeleri ve bize hak ettiğimiz emeğin karşılığının ödenmesini sağlamak için Tunceli enerji emekçileri olarak gereğini sonuna kadar yapacağız. Tunceli il merkezi ve ilçelerinde oluşabilecek aksaklıklardan şirketin, işçinin emeğini gasp etmesinden kaynaklı olduğunu tüm Tunceli halkının bilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Enerji emekçilerinin açıklamasına bazı siyasi parti ve sendika temsilcileri de destek verdi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR