Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 MART Pazartesi 06:52

FEDAŞ çalışanları, eylemlerini sürdürüyor

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde çalışan enerji emekçilerinin mücadelesi sürerken, ilgili şirket, çalışanlardan araçların anahtarlarını alarak, yaptıkları eylemin kanunsuz olduğu şeklinde mesajlar yolladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2023 13:28

FEDAŞ, bünyesinde çalışan emekçiler, mücadelelerini sürdürürken şirket de eyleme bir dizi girişimle karşılık veriyor. En son araçları anahtarları çalışanlardan alınırken, yaptıkları eylemin kanunsuz olduğu yönünde de eylemdeki çalışanlara mesajlar gönderildi.

Eylemlerini bugün de kurum önünde sürdüren çalışanlar, “Açlığa, sefalete, yoksulluğa karşı çözüm elimizde, çözüm mücadelemizde!” pankartı açtı.

Siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de ziyaret ederek destek verdiği eylemde konuşan DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, sorunu çözmeye hazır olduklarını belirterek, “Biz şirket yetkililerine bize bir adım gelin biz size koşarak gelelim dedik. “Tamam” dediler bu işi diyalog yoluyla çözelim. Bugüne bize randevu verildi. Görüşmeden beş dakika sonra bölge müdürlüğünden bir telefon geldi. Hakkınızda hukuki işlem başlatılmıştır diye. On saniye sonra da buradaki araçların, ilçelerdeki araçların anahtarları alındı. Şimdi buradan bir kez daha işverene soruyoruz. Biz mi yoksa işveren mi çözümsüz davranıyor. Biz çalışırken ölmek istemiyoruz. Taleplerimiz var. Bunlara kulaklarınızı kapatmayın. İnsanca yaşayacak, çalışacak koşullar istiyoruz. İlçelerde 9 kişinin yapması gereken işi 3-4 kişiye yüklüyorlar. Bazen arkadaşlarımız işe tek başına gönderiliyor. Tek başına o direğe çıkıyor” dedi.

Çalışanlara destek açıklamalarının yapıldığı eylem, çekilen halaylarla devam etti.

Öte yandan yaşanan çözümsüzlük nedeniyle kent genelinde elektrik kesintilerinden kaynaklı ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

Özellikle köylerdeki kesintilere müdahale edilemediğini belirten muhtarlar, çok ciddi mağduriyetler yaşadıklarını ifade ediyor. Muhtarlar, ilgili şirkete soruna bir an önce çözüm üretmesi çağrısında bulunuyor.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR