Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 05:54

Fırat EDAŞ’tan yüksek rakımlı bölgelere enerji yatırımı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., sorumluluk alanındaki en engebeli alanlardan olan Tunceli’nin Pülümür ilçesinde çalışmalarını devam ettiriyor.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-07-2023 11:18
Fırat EDAŞ’tan yüksek rakımlı bölgelere enerji yatırımı

Çalışma kapsamında ekipler, bölgedeki enerji nakil hattı tesis çalışmalarını tamamlarken çalışmayla birlikte kente son bir yılda toplam 136 milyon TL yatırım gerçekleştirildi.

BİN 600 METRE RAKIMDA ENERJİ ÇALIŞMASI

Pülümür ilçesinin bin 600 metre rakımı aşan, engebeli ve dağlık alanlarında devam eden enerji nakil hattı tesis çalışmasını, Küllü Köke’ye kadar yeniden yapılandırarak bölgenin enerji ihtiyacı önemli ölçüde karşıladı. Proje ile ilçeye 17.6 milyon TL yatırım gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Pülümür İlçesinde Mutu Kök ile Küllü Kök arasında yaklaşık 25.8 kilometre enerji nakil hattı tesis edilerek, Armağan, Yarbaşı, Süleymanuşağı, Ünveren, Yoncadere, Elmalı ve Kuzulca köylerine enerji verilmesi hedefi ile başlanan proje tamamlandı.

“ZORLU ARAZİ ŞARTLARINA RAĞMEN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Fırat EDAŞ’tan yapılan açıklamada, 17.6 milyon TL bedel ile tamamlanan projenin yanı sıra Tunceli ilinde benzer nitelikte işlerin yapımına devam edileceği belirtildi.

Faaliyetlerine, müşterilerinin talep ve beklentilerini karşılama noktasında yön verdiklerini dile getiren yetkililer “Zorlu arazi şartlarına rağmen çalışmalarımızı abonelerimizin ihtiyaçlarına göre aralıksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Kesintisiz enerji odaklı çalışmalarımız ile abonelerimizin kesintisiz enerjiden faydalanmasını hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR