Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 06:41

Haklarını arayan enerji emekçilerine sanatçı ve vatandaşlardan destek

Dersim’de Fırat EDAŞ bünyesinde çalışan ve 26 gündür hakları için mücadele eden enerji emekçilerinin eylemine sanatçı ve vatandaşlar destek verdi. Eylem yapan enerji emekçilerinin 17’si geçtiğimiz gün işten çıkarılmıştı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2023 14:06
Haklarını arayan enerji emekçilerine sanatçı ve vatandaşlardan destek

26 gündür grevde olan işçilerin seçtiği temsilciler, işverenin görüşme talebi üzerine Elazığ Fırat Elektrik Bölge Müdürlüğünde görüşme gerçekleştirdi. Olumla sonuç alınamayan görüşmenin ardından grevde olan işçilerden 17'si işten çıkarıldı.

17 arkadaşlarının işten çıkarılmasını protesto etmek için Sanat Sokağı’nda bir araya gelen enerji emekçilerinin eylemine vatandaşlar ve sanatçılar da destek verdi.

Burada düzenlenen açıklamada konuşan ve 17 işçinin hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldığını belirten Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Adsız, mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

İşçilerin eylemine Sanatçı Metin Kahraman da müzik dinletisiyle destek verdi.

Çalışma koşullarının iyileştirilmesine karşı eylem başlatan enerji emekçileri, her gün ölümle burun burana geldiklerini belirterek, işverenin insanca yaşanacak ücret taleplerini karşılamasını istiyor.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR