Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
05 MART Salı 04:08

İlimizde 500 afet konutu yapılacak

İlimizde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı planlanan 198 afet konutu sayısının Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun girişimleriyle 500’e çıkarıldığı belirtildi.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 11-01-2024 15:57
İlimizde 500 afet konutu yapılacak

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Valimiz Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu’nun Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, TOKİ tarafından ilimizde yapılacak olan 198 afet konut sayısının 500’e çıkarıldığının müjdesi kıymetli hemşehrilerimize duyurulur. İlimiz yapı stokunun iyileştirilmesine katkı sağlayacak TOKİ konutları hemşehrilerimize hayırlı olsun” denildi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Gerçek ve hayaller.. 2 ay önce
Hayal den öteye gitmez..Söylenir,ama temel atılmaz, temel atılsa bitmez..."ödenek yoktur" denir.Nazımiye yolu kaç sene oldu, bitmedi..Hozat -Ovacık yolu yılları aldı, bitti de ne oldu ,tekrar yıkıldı, çatladı,yarıldı gitti..Ovacık toki konutları yıllarca sürdü..O yüzden kolay kolay temel atılmaz, temel atılsa bitmez..Tunceli -Erzincan yolu 5 yıl önce yatırıma alındı,ama hiç başlanmadı...Tunceli'deki yatırımlar çok az..Hele toki...81 il içinde Tokinin en az konut yaptığı il Tunceli...Kimse inanmasın...Hani genel seçimlerden önce temeli atılan toki konutlar ne oldu?..Buharlaştı, gitti...Yanıt hazır" ödenek yok!"..Rize' de Ovit tüneli için 900 milyon tl. harcandı...Acaba Tunceli tarihinde bu kadar para harcandı mı?..Olası değil...