Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 05:34

Kutsal mekâna bin 500 ağaç diktirdi

Almanya’da yaşayan Dersimli Ali Yoleri, her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Düzgün Baba’da bin 500 ağaç diktirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2023 13:07
Kutsal mekâna bin 500 ağaç diktirdi

Almanya’da yaşayan Dersimli Ali Yoleri, Nazımiye ilçesinde bulunan ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ederek dileklerde bulunduğu Düzgün Baba’da geçtiğimiz yıl ceviz ve farklı akasya türlerinden 550 ağaç diktirdi. Yoleri, bu yıl da badem, akçağaç çam, akasya ağaçlarından oluşan bin ağaç dikimi gerçekleştirdi. Yoleri, ayrıca cemevi çevresine de yediveren güllerin dikimini sağladı.

Ağaçların dikimine aracılık yapan Yaşar Dönmez, “Ali Yoleri abimizin büyük destekleriyle geçtiğimiz yıl Mehmet Gülmez isimli arkadaşımla Düzgün Baba’da 250 ceviz, 300 de farklı akasya türlerinin dikimini sağladık. Bu yıl da yine aynı abimizin destekleriyle ben, 400 badem, 350 farklı türde akasya, 100 akçaağaç, 100 çam ve yediveren güllerin dikimini gerçekleştirdim” dedi.

Dönmez, “ Ali Yoleri hemşehrimiz memleketini seven, inanç ve itikadına değer veren son derece değerli biri. Yalnız ağaç dikimiyle kalmadı, ağaçların sulanması için su takviyesi için de ekipman desteği sağladı. Kendisine minnettarız. Her insanın, çevresine, inanç değerlerine sahip çıkması gerekiyor. Bu anlamda abimiz örnek bir insan. Kendisine katkı ve desteklerinden ötürü hem şahsım hem de Düzgün Baba’yı ziyaret ederek dilek dileyen, kurban kesen tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR