Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 19:21

Öğretim görevlisinden kadın profesöre “tehdit” iddiası

Geçmiş dönem Munzur Üniversitesi rektör adayı da olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Gülnaz Karatay’ın öğretim görevlisi S.İ. tarafından tehdit edildiği iddia edildi. Konuya ilişkin Munzur Üniversitesi Rektörlüğü ile savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2024 12:03   Güncelleme : 31-01-2024 12:53
Öğretim görevlisinden kadın profesöre “tehdit” iddiası

Dillendirilen iddialara göre Ardahan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan S.İ., Munzur Üniversitesi’ne gelmek istedi ancak hakkında geçmişte yürütülen bir "soruşturma" nedeniyle bu talebi gerçekleşmediği için Prof. Dr. Gülnaz Karatay’ı tehdit etti.

Kendisini ülkücü olarak tanıtan S.İ’nin önce Karatay’ı telefonla tehdit ettiği ardından da Munzur Üniversitesi kampüsüne gelerek, Prof. Gülnaz Karatay’ın okulda olup olmadığını sorduğu ve Karatay’ı kast ederek “Apoletlerini sökeceğim” şeklinde sözler sarf ettiği ileri sürüldü.

Karatay’ın fakülte odasının bulunduğu kata çıkan S.İ.'nin çağrılan kolluk kuvvetleri tarafından üniversiteden uzaklaştırıldığı ve rektörlük tarafından olaya ilişkin işlem başlattığı belirtildi.

Savcılığa da intikal eden olaya ilişkin S.İ. isimli şahsın Munzur Üniversitesi kampüsünde bulunduğu sırada Eğitim Bir Sen Başkanı B.K. ile yönetimde yer alan İ.O. ile birlikte aynı ortamda bulundukları, birlikte hareket ettikleri; olaydan sonra birlikte yemek yedikleri de dile getirilen iddialar arasında.

Konuya ilişkin savcılık ve üniversitede başlatılan soruşturmalar nedeniyle Prof. Dr. Gülnaz Karatay, olaya ilişkin bilgi vermekten kaçındı.

FOTOĞRAF: ARŞİV

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR