Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
25 EYLÜL Pazartesi 13:06

TTSO ve DTSO’dan ortak Ekonomi Paneli

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) işbirliğinde düzenlenen panelde iki kentin yatırımcılara bir araya geldi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-07-2023 11:28
TTSO ve DTSO’dan ortak Ekonomi Paneli

Diyarbakır ile Tunceli arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen Ekonomi Paneli'ne DTSO Meclis Başkanı Nevin İl, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, TTSO Meclis Başkanı Sevim Şengezer, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Meclis üyeleri, TOBB Oda Borsa Daire Başkanı Hasan Erbay, KGF Bölge Müdürü Ali Dolaş, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Diyadin İnan, Fırat Kalkınma Ajansı Uzmanı Vural Balık, Tunceli kamu ve kurum temsilcileri ile iş adamları katıldı. Paydaş kalkınma ajansları, yatırım ve gelişimler üzerine bilgilendirmede bulundu. KGF Bölge Müdürü Ali Dolaş ise ülke genelinde ve illere yönelik kefalet paketleri ve işleyişini anlattı.

10 BAŞLIKTA İŞBİRLİĞİ SAĞLANDI

TTSO ve DTSO müşterek toplantısında iki kent arasında birliktelik ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 10 maddede işbirliği sağlandı.

Ortak Meclis toplantısı DTSO Meclis Başkanı Nevin İl ve TTSO Meclis Başkanı Sevim Şengezer’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Daha sonra TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun ile DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, odaların organları, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Her iki odanın meclis üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından toplantıda ele alınan 10 maddede işbirliği sağlandı.

Toplantıda Diyarbakır Gastronomi Fuarı'nda TTSO’ya ücretsiz stant desteği verilmesi, Diyarbakır OSB’de TTSO’nun tahsis taleplerine öncelik verilmesi, TTSO’nun talep etmesi halinde proje eğitim desteği verilmesi, DTSO Bilim Eğitim Vakfı tarafından TTSO’ya mesleki eğitim desteği verilmesi, kooperatiflerle ilgili her iki odanın ortak çalışma yürütmesi, tekstil atölyelerinin kurulması için çalışma yürütülmesi, doğal afetlere karşı hazırlık ve risk analizleri ile ilgili çalışma yürütülmesi, Diyarbakır ve Tunceli sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğinin geliştirilmesi, iki kent arasında otelcilik, konaklama ve hizmet sektöründe destek sağlanması için çalışma yapılması, her iki kent arasında kültür sanat faaliyetlerinin yürütülmesi, iki kent arasında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla meclis üyelerine sunulan 10 madde oy birliğiyle kabul edildi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR