CHP Pertek ilçe örgütüne başvuruda bulunan Arslan, kendisini siyasetle buluşturan ve hayatında çok önemli yere sahip olan kişinin Kamer Genç olduğunu söyledi.

Genç ile 20 yıl boyunca resmi olarak çalıştığını belirten Arslan, “Anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Yolu yolumdur. Onun bizlere bıraktığı misyonu ömrümün sonuna kadar taşıyacağım. Vefatının ardından 7 yıl boyunca CHP grubunda çalıştım. Bu sayede 7. genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ve 8. genel başkanımız Sayın Özgür Özel ile yakın çalışma fırsatı buldum. Kendilerinden çok büyük siyasi tecrübeler edindim” dedi.

Yaşamı boyunca Pertek ile bağlarını hiç koparmadığını ifade eden Arslan, “Bütün gücümle şu ana kadar yaptığım gibi memleketime, hemşehrilerimize hizmet etmek istiyorum. Şu güne kadar TBMM’de çalıştığım süre içerisinde bana toplumumuzdan gelen tüm talepleri elimden geldiği kadar yapmaya çalıştım. Cumhuriyet felsefesinin ışığında; demokrasi, özgürlük, barış, insan haklarını korumak ve halkımızın refah düzeyini yükseltmek için Pertek Belediye başkanlığına aday adayı olmaya karar verdim. Bu adaylığımın ve sizlerin onayıyla olası belediye başkanlığımın ilçemizde herkesin tokalaştığı, yüz yüze her zaman bakabildiği, dayanıştığı, hatırını sorduğu, güler yüzlü mutlu insanların merkezi olacağına söz veriyorum. Şeffaf ve kültürel dokumuza uygun olarak herkese hesap vereceğimden şüpheniz olmasın” diye konuştu.

Arslan, aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelere ilişkin de bilgi verdi.