Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, ilde kurulan hamur işi atölyesinde üretilen 5 bin ekmek, velilerin satın aldığı 500 battaniye ile gıda paketlerinin depremden etkilenen Adıyaman iline gönderildiğini söyledi.

2022 yılında 81 ilde hamur işi atölyeleri kurulduğunu hatırlatan Ekmekci, “İlimizde de Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisemizde yiyecek içecek bölümü öğrencilerinin kullanması amacıyla hamur işi atölyesi kuruldu. Komşu illerimizde meydana gelen deprem nedeniyle atölyemizdeki ilk üretime deprem bölgesinin acil ihtiyacı olan rol ekmek üretimiyle başlandı. Hamur işi atölyemizin ilk üretiminin deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi dostlarımız, hemşehrilerimiz için yapılmış olması bizim için çok kıymetli ve anlamlı. Atölyede hazırlanan 5 bin ekmek tıra yüklenerek Adıyaman’a gönderildi” dedi.

Öğrenci, öğretmen ve velilerin desteğiyle gıda, su, giyim ve temizlik malzemesi yardımının da Adıyaman’a gönderildiğini ifade eden Ekmekci, “Hepimizi derinden üzen bu felaket günlerinin yaralarını daha çabuk sarmak için hayırsever hemşehrilerimizin de yardımlarını bekliyoruz. Depremin yaralarının bir an önce sarılması için Tunceli ili olarak her konuda herkesin yardımına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Ekmekci, Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Biriminden 8 personel, 1 şoför ve 2 minibüsün de deprem sabahı AFAD’la birlikte Adıyaman’a gittiğini sözlerine ekledi.