Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
06 HAZİRAN Salı 18:49

Akademisyenden Başkan Maçoğlu’na belediyecilik tepkisi

Munzur Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Yalçın Çakmak, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’na belediyecilik faaliyetleri üzerinden eleştiride bulundu. Çakmak, Maçoğlu’na Tunceli’den bir dönem daha aday olması çağrısında bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2023 11:54   Güncelleme : 23-02-2023 12:02
Akademisyenden Başkan Maçoğlu’na belediyecilik tepkisi

Sosyal medya hesabından Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun belediyecilik faaliyetlerine yönelik eleştirilerde bulunan Munzur Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Çakmak, “Dilerim ki bir sonraki dönem Tunceli'de seçilecek belediye başkanı, bugün 'sosyalist belediyecilik' iddiasıyla yaratılan maddi ve manevi enkazı toparlayabilir. Üzülerek belirtmek isterim ki ortada 'belediye' adına en basit hizmetleri gerçekleştirebilen bir kurum bile yok. Sosyalist yanı da şöyle dursun!” ifadelerine yer verdi.

Başkan Maçoğlu’nun kendisine haksızlık yapıldığını düşünürse şayet kentten bir daha aday olmasını isteyen Doç. Dr. Çakmak, “Aday olsun ve dipten gelen halkın tepkilerini de böylelikle bizzat kendi tecrübe etsin. Ama bunu yapacağını da hiç sanmıyorum” dedi.

Çakmak, Maçoğlu’na yönelik eleştirilerini kamuoyu huzurunda kendi youtube kanalı KIYMIK'ta konuşmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Meral 3 ay önce
Şehirde durduğu yokki belediyecilik yapsın.sanırsın şehrin kültür ateşesi.
Deniz 3 ay önce
Belediye ne yazıkki çok kötü, eleştirilere katılmamak elde degil.Fakat dışarıda yaşayanlar Tunceli'de çok iyi bir yönetim olduğunu düşünüyor.Oysaki o çok eleştirdiğimiz popilist siyaset neyazıkki bizi de ele geçirmiş.
Ali 3 ay önce
Haydar adlı kişi,muhtemelen sahte isimle yazıyorsun.Ya belediyeden bir çıkarın var ya da ideolojik kör gözlükler takmışsın. Ama önemli değil yazılanlar aklı ve vicdanı olan herkesin huzurunda yayınlansın. İnsanlar ortak hizmet aldıkları belediyeyi eleştirmek için önce çalıştıkları kurumu eleştirmeklemi işe başlamalı? Üniversite kötü diye belediyeyi kimse eleştirmesin mi? Afedersin ortalığı b.... mu götürsün? Yalçın Çakmak'a karşı nasıl bir karın ağrınız var bilmiyorum ama ona bende katılıyorum.
Murat 3 ay önce
ne idüğü belirsiz belediye projecisini ve para yok denilipte işe alınan onlarca taraftarıda yazın
Hıdır 3 ay önce
Şehirde herkesin konuştuğu her taşın altından çıkan şu kadın projecimi?
hasan hüseyin kaya 3 ay önce
Açık çağrı yapmış hoca.Maçoğlu yeniden aday olsun.Akrabalarımdan öğrediğim kadarıyla belediye başkanları içinde Dersimin başına böyle bir felaket gelmemiş şimdiye kadar
hasan hüseyin kaya 3 ay önce
eleştirmiş işte.Maçoğluda haklıysa eger bir daha aday olsun.o zaman kimin haklı olduğu belli olur.
oktay 3 ay önce
yahu sen kimsin de belediye başkanına dil uzatıyorsun? o kadar cesursan kendi üniversiteni eleştir de görelim seni? üniversiten elazığlıların çiftliği olmuş. rektörü eleştirebiliyor musun! eleştiremezsin çünkü çıkarlarına uymaz!
Meral 3 ay önce
Belediye başkanı peygambermiki eleştirilmez?
mirali 3 ay önce
üniversitemi şehre belediye hizmeti veriyor "Oktay" adlı kişi? varsa cesareti Fatih Maçoğlunun tartışmaya açığım demiş işte Yalçın çakmak.
mahir birca 3 ay önce
şimdi ne alaka?hizmet beklediği belediyeye eleştiri için herkesin önce kendi kurumunu eleştirmesimi gerekiyor? oktay sen kimsen belediyeden nemalanan bir tipsin.Maçoğlu kendine güveniyorsa ve dürüstse aday olsun işte.Madem yaptıklarını halk beğenmiş cevabınıda görür seçimde.sahte hesaplarla provakasyon yapmayın.belediyeden şimdi nemalananları da konuşur birileri birgün
dersim 3 ay önce
Dersim de sol belediyecilik adına bir trajedi yaşanıyor. Kendi iliyle ilgilenmeyen ve sadece bazı medya organlarında popülist açıklamalar yaprak gündem yaratan MAÇOĞLU kendine güveniyorsa Dersim de tekrar seçimlerde aday olmalıdır.
Metin Çelik 3 ay önce
Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en pasif bir belediye başkanı olarak tarihe geçecek
Dem 3 ay önce
Çok doğru bir tespit