Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
22 NİSAN Pazartesi 08:36

Almanya’dan Dersim’e yardım kampanyası

Almanya’da yaşayan DjZaza Dersimo ve Aysel Durmaz öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında toplanan 6 bin 496 Euro ile Dersim’de yaşayan ihtiyaç sahiplerine giyim ve erzak yardımında bulunuldu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2023 09:44   Güncelleme : 08-01-2023 11:04
Almanya’dan Dersim’e yardım kampanyası

Toplanan yardımlar, Almanya’dan gelen Aysel Durmaz ve Hızır'ın Eli Dayanışma kurucusu Hakan Orhan ile gönüllüler tarafından Dersim merkez ve ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Kampanyaya ilişkin bilgi veren Aysel Durmaz “Bu yardımları Almanya’dan yapıyoruz. Dj Zaza ile birlikte bu yola çıktık. Bir de Zeliha ablamız var. Buradaki dostlarımızla, Hızır’ın Eli Dayanışma ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Gıda ve kıyafet yardımında bulunduk. Bu yolda bizlere destek olan insanlara çok teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahibi insanlarımız çok. Bu konuda duyarlı olalım. Ne kadar ihtiyaç sahibi insana ulaşırsak o kadar iyi olur” dedi.

Hızır’ın Eli Dayanışma kurucusu Hakan Orhan ise, “Dayanışma olarak dördüncü yılımıza girdik. Bu yolda yurtdışı ve yurtiçinden dostlarımız gönüllerinden kıstığı lokmaları kendi memleketlerinde darda, zorda kalanlara, hasta olanlara ve öğrencilere ulaştırmaya çalışıyorlar. Biz de aracı olmaya çalışıyoruz. Bu dayanışmanın artarak büyümesini istiyoruz. Destek sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kampanyaya Ovacık ve Nazımiye Belediyeleri de araç desteği sunarak katkıda bulundu.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR