Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
05 MART Salı 03:10

Aracı kurşunlanan Yeşil’e “geçmiş olsun” ziyareti

Tunceli Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt ile Çemişgezek Cemevi Başkanı Ali Hadi Yıldız, Elazığ’da aracı kurşunlanan CHP belediye meclis üyesi ve Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Cafer Yeşil’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2023 09:02
Aracı kurşunlanan Yeşil’e “geçmiş olsun” ziyareti

Destek ziyaretinde konuşan Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt, olayın kesinlikle hafife alınmaması gerektiğini belirterek, “Sıkılan bu mermi, vatandaş Cafer Yeşil’e değil aslında Alevilere ve Aleviliğe sıkılmıştır. Elazığ valiliği ve emniyeti gerekli araştırma ve incelemeleri yapmalıdır. Bu alçakça saldırı karşısında Elazığ’da bulunan Alevi, Sünni vatandaşlardan Türkiye’deki Alevi topluluklarından kınama bekliyoruz. Çünkü bugün sesimiz çıkmazsa yarın bu saldırılar artacaktır. En kısa zamanda bu saldırıyı yapanların yasaların karşısına çıkarılarak gerekli cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz” dedi.

Destek ziyaretinden ötürü Yurt ve Yıldız’a teşekkür eden Cafer Yeşil ise, “Ben, sürekli insanların içindeyim. Düğünlerinde, cenazelerindeyim. Beni öldürmek isteyen bunu çok rahatlıkla yapabilir. Ancak asıl önemli olan yol ve erkana sahip çıkmaktır. Bu kurşun şahsıma değil tüm Alevi toplumuna sıkılmıştır. İşin beni en çok yaralayan tarafı ise, burada cemevlerimiz var, mahallemizin muhtarı var biri çıkıp herhangi bir açıklama yapmadı. Sizlerin ziyareti sahipsiz olmadığımızın bir göstergesidir” diye konuştu.

Olay, 21 Eylül günü gece saatlerinde Yıldızbağları Mahallesi Beylerbeyi Sokak’ta meydana gelmişti. Elazığ Belediyesinin CHP'li Meclis Üyesi ve Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Cafer Yeşil’in park halindeki aracına 2 el ateş edilmişti.

Olay nedeniyle bir açıklama yapan Elazığ Valiliği, olayın fail veya faillerinin tespit edilerek en kısa sürede adalete teslim edileceğini belirtmişti.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR