Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
25 EYLÜL Pazartesi 13:02

Azat, Mehmet Can ve Baran’ı arama çalışmaları sürüyor

Dersim’de 21 Nisan günü otomobillerinin Munzur Çayı’na düşmesi sonucu kaybolan 3 genci arama çalışmaları 55 kilometrelik alanda devam ediyor. Birinci haftasına giren çalışmalardan şu ana kadar herhangi bir sonuç elde edilemedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2023 11:10

Diyarbakır’dan Dersim’e gezmek için gelen ve içinde Azat Demiral (21), Mehmet Can Demiral (22) ve 22 yaşındaki Baran Aslan Taş’ın bulunduğu otomobil, Ovacık karayolunun 40. kilometresinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Munzur Çayı’na uçmuştu. Kazanın meydana gelmesinin ardından başlatılan arama çalışmalarının kapsamı genişletilerek devam ediyor.

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında ve AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalara, farklı illerden gelen AFAD, JAK, JÖAK, polis, jandarma, dalgıç, itfaiye ekipleri ile gönüllülerden oluşan binin üzerinde kişi katılıyor.

Aracın suya düştüğü bölgeden kent merkezine kadar olan 55 kilometrelik bölümde yapılan çalışmalarda 1 helikopter, İHA, su altı arama robotu, drone ile çok sayıda bot kullanılıyor.

Munzur Çayı ile Uzunçayır Baraj Gölü’nün belirli bölümlerde dalışlar gerçekleştirilirken, botlarla yüzey araması ve kıyı taramaları da sürüyor.

Çalışmalarda, çaya düşen aracın parçaları ile gençlere ait olduğu düşünülen bazı kıyafetler bulunurken, kaybolan gençlere henüz ulaşılamadı.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR