Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
08 ARALIK Cuma 06:06

Bazılarını boğdu; bazılarını ise yaraladılar

Dersim’de küçükbaş hayvanların bulunduğu ahıra giren sokak köpekleri, bir keçi ile 4 oğlağı öldürürken çok sayıda hayvanı da yaraladı. Hayvanların sahibi Özcan Demir, tek geçim kaynağı olan hayvanlarının sokak köpekleri tarafından öldürülmesine ve yaralanmasına tepki göstererek, yetkililerden sokak hayvanları için çözüm üretmelerini istedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2023 10:45
Bazılarını boğdu; bazılarını ise yaraladılar

Olay, merkez İnönü Mahallesi’nde bulunan TOKİ bölgesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Özcan Demir isimli vatandaşa ait keçilerinin bulunduğu ahıra giren sokak köpekleri, bir keçi ile 4 oğlağı boğarak öldürdü. Köpekler, ahırda bulunan 15 civarındaki hayvanı da yaraladı.

Yaşanan duruma tepki gösteren Özcan Demir, “Benim 3 çocuğum var ve tek geçim kaynağım da bu hayvanlar. Üstelik bunları da banka kredisiyle aldım. Hala da kredi ödüyorum. Benim zararımı kim karşılayacak” dedi.

Doğada yaşayan bütün canlılara karşı hassas olduğunu söyleyen Demir, “Ancak bulunduğumuz bölgede haddinden fazla sokak köpeği var. Bu köpeklerin zaman zaman insanlara da saldırdığını biliyoruz. Bugün benim hayvanlarıma zarar veren sokak köpekleri yarın öbür gün insanlara da ciddi zarar verebilir. Biz yerel yönetimden, ilgili kurumlardan bu soruna köklü bir çözüm bulmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR