Dersim Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamanın tamamı şöyle: “Değerli Dersim halkı 24 saatten fazladır elektrik arızaları nedeniyle mahallelerimize su vermekte güçlük çekmekteyiz. Dün sabah 05.30 sularında meydana gelen elektrik arızası hala giderilmediği için ikinci jeneratör sistemi de kurularak devreye alınmış ve şebekeye diğer pompadan da su verilmeye başlanmıştır. Ancak su depoları ve şebeke sisteminin tamamen boşalması nedeniyle şebekede yeterli basınç oluşmadığı için Atatürk, Cumhuriyet ve Aktuluk Mahallelerinde su kesintileri devam etmektedir.

Sorunun kalıcı çözümü için FEDAŞ ve diğer kurumlar ile görüşmeye devam edilmektedir.

Şirket tarafından giderilmeyen elektrik arızaları nedeniyle yaşanan bu sıkıntı maalesef belediyemizi ve halkımızı zor durumda bırakmıştır.

Belediye yetkililerimiz FEDAŞ ve Sendika ile görüşme sağlayarak grevde olan işçilerin haklarının verilmesi ve bir an önce halkımızın mağduriyetinin giderilmesi için görüşme gerçekleştirmiştir.

Bizler belediye olarak üzerimize düşen sorumluluk gereği halkımıza yaşattığımız mağduriyet dolayısıyla halkımızdan özür dileriz.”