Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 20:18

CHP, seçim koordinasyon merkezi açıldı

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerden CHP’den Tunceli Belediye Başkan Adayı olan Ali Mustafa Çelik, Atatürk Mahallesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 25-02-2024 17:35
CHP, seçim koordinasyon merkezi açıldı

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Tunceli Belediye Başkan adayı olan Ali Mustafa Çelik’in Atatürk Mahallesi’ndeki seçim koordinasyon merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Çelik’in yanı sıra İl Başkanı Kemal Özcan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi konuşma yapan Ali Mustafa Çelik, şehrin sorunlarının farkında olduklarını belirterek, “Belediye kurumsal olarak çökmüş, hizmet üretemez hale gelmiştir. Temel belediyecilik hizmetini dahi alamaz hale geldik. 2024 yılında hala yol, sokak, kaldırım konuşmak istemiyoruz. Gençlerimizin geleceğini, eğitimini, şehrimizin istihdam ve kalkınmasını, yüksek standartlı yaşam kalitesini konuşmak istiyoruz” dedi.

Sütlüce bölgesinde yapılmak istenen katı atık bertaraf tesisine de değinen Çelik, “Katı atık bertaraf tesisi ilimiz için gerekli ve önemlidir. Biz buna karşı değiliz. Bu tesisin yapılacağı yere karşıyız. Yerini son derece tehlikeli ve yanlış buluyoruz” diye konuştu.

Çelik’in konuşmasının ardından seçim koordinasyon merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta, katılımcılar davul-zurna eşliğinde halay çekti.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Düzgün 2 ay önce
Dersim'de bulunan tüm yerel gazeteler internet sitelerinde yerel seçimde Dersim belediye başkanı kim seçilir sorusu olan seçim anketi açmalı
Gerçek ve hayaller.. 2 ay önce
Bence Dersim için "bağımsız belediye başkanı" olmalı...Neden?..Dersim tarihsel olarak da bağımsız bir durumdaydı.Mevcut partilerin hiçbirinde iş yok!..Çünkü mevcut partiler kimlikler üzerinden yürüyor ve kimlik siyaseti yapıyorlar..Etnik kimlik, inançsal kimlik siyaseti yapıyorlar.Bu ülkede "sosyal demokrat parti yok, liberal sol parti yok"..Hepsi çağdışı partiler..Dersim belediye başkanı bağımsız olmalı, kimseyi de işaret etmiyorum ,ama bağımsız kalmak bize daha çok yakışır.Ancak ne yazık ki şu anda Dersim'de çağdışı ideolojilerin hakimiyeti var.Oysa sosyalist ideoloji çöktü ve bitti..Kürt etnik milliyetçiliği de çağdışı...Demokratik bir yapı göremiyoruz Dersim'de..Açık ve net söylüyorum.İdeolojik siyaset hizmet yapmaz,iş yapmaz, proje bilmez,yatırım bilmez,ekonomik olarak Dersim'i büyütmez.İdeolojiler kendi ideolojilerine çalışır ve yukardan gelen emirlerle hareket eder.Halka vereceği bir şey olamaz.Üzülerek belirteyim ki Dersim'de bu ideolojilerin etkisi kırılmadığı sürece demokratik bir siyasi yapının oluşacağına inanmıyorum.Halkımız bu dışardan dayatılan siyasi algıların farkına varacak ve doğru yolu bulacaktır.Yeni bir şeyler olmalı...
Kayra 2 ay önce
Ben, bir çakalım size haksızlık yaptım. Sizleri kendim gibi para düşkünü zannettim. Özür diliyorum, beni de bir oğlunuz gibi görüp affetmenizi bekliyorum.