Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
28 MAYIS Pazar 03:48

CHP’de devir teslim

CHP Tunceli İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 21-01-2023 16:38
CHP’de devir teslim

CHP’den milletvekili aday adayı olan Ali Mustafa Çelik’in istifası nedeniyle boşalan il başkanlığına yönetim kurulu tarafından oy birliğiyle Hıdır Mercan seçildi. Yeni il başkanının seçilmesinin ardından bugün partide devir teslim töreni gerçekleştirilirken yeni başkan Hıdır Mercan görevine resmen başladı.

Devir teslim nedeniyle düzenlenen törene, Milletvekili Polat Şaroğlu, eski il başkanı Ali Mustafa Çelik, yeni il başkanı Hıdır Mercan, belediye başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

İl başkanlığı görevini teslim eden Ali Mustafa Çelik yeni il başkanı Hıdır Mercan’a başarılar diledi.

İl başkanı Hıdır Mercan ise yaptığı konuşmada çalışmalarından ötürü önceki il başkanına teşekkür ederek, “Bu zorlu süreçte gerek partimizin iktidara gelmesi gerekse de sayın genel başkanımızın cumhurbaşkanı olması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Milletvekilliği seçimlerinde ilimizi mecliste 2 vekil ile temsil edeceğimize olan inancım tamdır. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yaparken halkımızın da yanımızda olduğu izlenimi içerisindeyiz. Bu da gücümüze güç katıyor” dedi.

Aday adayı çokluğunun partilerine olan ilgiyi gösterdiğini kaydeden Mercan, “Geliyor gelmekte olan!” ifadesiyle katılımcılara teşekkür etti.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR