Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
28 MAYIS Pazar 03:14

Dersimli Demirdöğen, hayatını kaybetti

Önceki dönem Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı ve RTÜK üyesi Dersimli İsmet Demirdöğen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2023 16:48   Güncelleme : 09-03-2023 16:51
Dersimli Demirdöğen, hayatını kaybetti

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Önceki dönem Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı, RTÜK Üyesi meslek büyüğümüz gazeteci İsmet Demirdöğen tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ailesinin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin. Yattığı yer incitmesin" ifadesini kullandı.

Demirdöğen, 10 Mart Cuma gün saat 13.00’te Oran Cemevi’nde düzenlenecek törenin ardından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek.

Dersim’in Hozat ilçesinde 1960'da dünyaya gelen Demirdöğen, Hozat ve Ankara’daki eğitimlerinin ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu'nda satın alma memuru olarak çalışma hayatına başlayan Demirdöğen ANKA Ajansı'nda muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1991-1993 arasında Kültür Bakanlığı Bakanlık Müşaviri olarak görev yapan Demirdöğen çeşitli gazete, dergi ve ajanslarla televizyonlarda muhabir, parlamento şefi, haber müdürü, haber koordinatörü ve Ankara Temsilcisi olarak görev aldı. 2013'te CHP TBMM Grubu'nda Basın Danışmanlığı görevine getirilen Demirdöğen, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanlığı ve RTÜK Üyeliği de yaptı.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
arifkaya 3 ay önce
Çok üzücü.Dersimin başı sağolsun