Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 19:28

Dersimli iş insanından örnek dayanışma

Almanya’da yaşayan Dersimli iş insanı Ali Rıza Doğan, memleketindeki ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelere 1 milyon 300 bin liralık ayni ve nakdi yardımda bulundu. Doğan, daha önceki yıllarda da ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda bulunmuştu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2024 13:22   Güncelleme : 03-03-2024 13:42
Dersimli iş insanından örnek dayanışma

Almanya’da yaşayan 49 yaşındaki iş insanı Ali Rıza Doğan, memleketi Dersim’de, ihtiyaç sahibi 190 öğrenciye 3’er bin liralık maddi desteğin yanı sıra 330 aileye de gıda yardımında bulundu. Toplamda 1 milyon 300 bin liralık ayni ve nakdi yardım yapan Doğan, 20 yaşına kadar Pülümür’e bağlı Dağyolu Köyü’nde yaşadığını belirterek, “Köyden çıktıktan sonra bir süre İstanbul’da kaldım daha sonra da Almanya’ya gittim. 15 yıldan bu yana Almanya’da yaşıyorum. Çok sayıda büyük organizasyona ev sahipliği yapan 3 düğün salonum var. Memleketimden ayrıldıktan sonra bağlarımı hiç koparmadım. Her yıl ihtiyaç sahibi insanlarımıza elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum” dedi.

İhtiyaç sahibi aileleri belirlerken merkez ve ilçelerden bu aileleri tanıyan insanlarla temasa geçtiğini ifade eden Doğan, herkesi başta üniversite öğrencileri olmak üzere ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çağırdı.

Doğan, yardımların dağıtımında yardımcı olan Pülümür eski il genel meclis üyesi Erdal Şanlı, Cem Akarslan, Hüseyin Göyer, Ali Hıdır Teper ve Hıdır Kur’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Gerçek ve hayaller.. 1 ay önce
Aslında bütün Dersim severleri ilimizin kalkınması için yatırım yapmaya çağırıyorum.Yüzünü memleketine dönsünler.Yoksa bu Dersim'i geri bıraktıran ideolojilerden kurtulamayız.Onlar kendi ideolojilerine ve başkalarına çalışıyor.Dersim gelişmediyse onlar yüzünden gelişmedi.Halen uyanmayan insanlarımız var ne yazık ki..Artık uyanın!..Dersim'i bu negatif guruplardan kurtarmalıyız...Bize ne zaho, duhok, kobani!!!!!!!!!
BİNALİ DOĞAN 1 ay önce
DOĞAN ailesi olarak doğduğumuz topraklarda atalarımızın olduğu ve bizlerden sonra gelecek Doğan ailesi bireyleri hiç bir zaman desteklerini esirgemiyecek.

Et tırnağını bulmuş ve daha çok et tırnağını bulacak.

Bizden küçük olduğu halde yapmış olduğu desteklerle kalbinin büyüklüğüyle göğsümüzü kabartmistir. Başarılarının devamını dilerim .

Saygılarımla

Binali DOĞAN
Gerçek ve hayaller.. 1 ay önce
Ne yazık ki böyle özverili insanlarımız az...Keşke daha çok yardımsever insanlarımız çoğalsa...Ancak bu yardımlar da çözüm değil...Üretmiyoruz,çalışmıyoruz hele gençlerimiz hiçbir şey bilmiyor ve çalışmıyor, bir meslek edinmiyor, iş öğrenmiyor..Ya bu memleketin bütün arazileri bomboş yatıyor...Hayvancılık yapın, tarım yapın..Soğan ,patates ekin yine yeter.Herkes yurt dışına kaçmaya çalışıyor.Aslında iş insanlarımızın sermayelerini birleştirip şirketler kurmak ve bu şirketlerin tarım, hayvancılığa dayalı sanayi tesislerini kurmak gerekir.Ama bu birleşmeyi yapabilir mi,buna önderlik edecek insanlarımız var mı?