Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 20:28

Dersimspor için dayanışma konseri düzenlenecek

Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşayan Dersimspor için çok sayıda sanatçının katılımıyla dayanışma konseri düzenlenecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2023 15:02   Güncelleme : 30-10-2023 15:04
Dersimspor için dayanışma konseri düzenlenecek

Dersimspor Yönetim Kurulu ve Sosyal Demokrat Bischofsheim Parti Meclis üyesi, uzun yıllar Dersimspor başkanlığı, iki dönem Dersim Federasyonu’nda yöneticiliğin yanı sıra Gustavsburg Alevi Kültür Cemevi başkanlığı yapan Ali Kadir Tanrıverdi tarafından organize edilecek olan konser, 25 Kasım 2023 günü saat: 16.00’da Liman Restaurant’ta gerçekleştirilecek.

Çok sayıda sanatçının katılımıyla düzenlenecek olan dayanışma konserine ilişkin bilgi veren Tanrıverdi, “Düzenleyeceğimiz geceden elde edilecek gelir, şeffaf bir şekilde oluşturulacak komite tarafından Dersimspor’a aktarılacak. Buradaki amacımız sadece konser değil. Amaç aynı zamanda kendi yağında kavrulan, klamlarımızı anadilimizde okuyan, kültürümüzü, inancımızı sazıyla; sözüyle yaşatan sanatçı arkadaşlarımızla birlikte olmak” dedi.

42 yıldır Almanya’da yaşamasına rağmen Dersimle bağlarını hiç koparmadığını kaydeden Tanrıverdi, “Ne vakit bir orman yangını olsa, inancımıza, kültürümüze saldırı olsa ilk koşan insanlardan biri olmaya gayret ettim. Almanya’da yaşamama rağmen oradaki toplumumuzun acılarını sürekli paylaşarak her zaman yanlarında olmaya çalıştım. Bunu yaparken de asla kişisel bir çıkar gütmediğimi beni tanıyan herkes çok iyi bilir” diye konuştu.

Tanrıverdi, 25 Kasım’da düzenlenecek olan konser öncesi saat: 10.00’da Grand Şaroğlu Otel’de etkinliğe katılacak sanatçılar, basın mensupları, kentteki sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelip muhabbet gerçekleştireceklerini de söyledi.

Geceye katılım çağrısında bulunan Tanrıverdi, “Birlik, beraberlik ve Dersim gençliğinin geleceği için Dersim ve Dersimspor sevdalılarını Doğu Anadolu’nun güzide kulüplerinden Dersimspor ile dayanışmaya çağırıyorum. Şimdi Dersimspor ile dayanışma zamanı! Dayanışmacı selamlarımla” ifadelerini kullandı.

GECEDE SAHNE ALACAK SANATÇILAR:

Yılmaz Çelik, Ali Haydar Güçlü, Fulya Koç, Metin-Kemal Kahraman, Mehmet Ekici, Enver Çelik, Hasan Ali Sezer, Gülten Kaya, Hıdır Bakır, Yılmazcan Şare, Pınar Aydınlar, Özkan Özgül, Seyfi Yalçınses, Ozan Yağan, Nurettin Güleç, Barış Coşkun, Kadir Demir, Zeynep Kılıç, Mazlum Büyüktaş, Müjdat Kadan, Hasan Güneşdoğdu, Songül Bulur, Hüseyin Türküdenizi, Hıdır Taş, Baran Bozyel, Musa Baki, Ziya Gündüz, Emrah Sağlam, Özgür İnce, Yılmaz Atik, Doğucan Yerlikaya, Ozan Murat Zeryam, Hüseyin Güneş.

İletişim:

0 530 739 64 62 Mehmet Güzel

0049 15161918881 Ali Kadir Tanrıverdi

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR