Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 13:33

E(k)meklerinize sağlık!

İlimizden depremden etkilenen Adıyaman için günlük 20 bin ekmek üretiliyor. Ekmekler, öğretmen, öğrenci yönetici, veli, yardımcı hizmetler personeli ve gönüllü vatandaşlar tarafından üretiliyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2023 14:10   Güncelleme : 16-02-2023 18:55

Tunceli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Bölümü tarafından deprem sonrasında Adıyaman’a gönderilmek üzere 20 bin ekmek üretiliyor.

4 vardiya halinde 24 saat boyunca öğretmen, öğrenci, veli, yardımcı hizmetler personeli ve gönüllü vatandaşlar tarafından üretilen ekmekler özenle paketlenerek depremden etkilene Adıyaman’a gönderiliyor.

Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi fırınını ziyaret ederek depremin ilk gününden itibaren kardeş şehir Adıyaman’a yardım elinin uzatıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, arama kurtarma faaliyetleri için Adıyaman’a giden MEB AKUB Ekibi ve toplanan yardım kolilerinin gönderilmesinin ardından Adıyaman’a gönderilmek üzere ekmek üretiminin de devam ettiğini söyledi.

Ekmekci, “Meslek Lisesi fırınımızda okul personeli ve gönüllü vatandaşlarımızın katkılarıyla 24 saat boyunca çalışarak ekmek üretilmektedir. 4 vardiya şeklinde düzenlenen çalışma programı ile Adıyaman’a gönderilmek üzere günlük 20 bin ekmek üretiyoruz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR