Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 19:31

Eylemdeki emekçiler, vadi temizliği yaptı

Dersim’de Fırat AKSA bünyesinde çalışırken hakları için eylem başlatan enerji emekçileri, Munzur Vadisi Milli Parkı’nda çevre temizliği gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2023 19:45

Dersim’de Fırat AKSA bünyesinde çalışan enerji emekçileri, maaş ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla başlattıkları eylemi, iki ayı aşkın süredir devam ettiriyor.

Enerji emekçileri bir yandan hak mücadelesi verirken öbür yandan da doğaya duyarlılıklarını göstermek amacıyla Munzur Vadisi Milli Parkı’nda çevre temizliği gerçekleştirdi.

Sıliç köprüsü mevkiinden Mıskısağ’a kadar vadinin iki tarafından etkinlik gerçekleştiren emekçiler, doğaya duyarlılık çağrısında bulundu.

Etkinliğe katılan Sedat Uslu, doğayı korumak amacıyla temizlik yaptıklarını belirterek, kente gelen ziyaretçilerden doğayı korumalarını istedi.

Direnişlerinin devam ettiğini kaydeden Murat Talan, doğaya faydaları dokunması amacıyla temizlik etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtirken, Volkan Uç ise, “FEDAŞ emekçileri, Munzur Vadisi Milli Parkı’nda çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Sıliç köprüsünden Miskisağ’a kadar vadide iki yönlü temizlik yaptık. Vadilerimizi kirletmeyelim, buralar bizim oksijen kaynaklarımız. Bizler enerji emekçileri olarak her yerde duyarlılık ve direnişteyiz” ifadelerini kullandı.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR