Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
28 MAYIS Pazar 02:03

FDG, genel kurul yapacak!

Avrupa Dersim Dernekleri Federasyonu (FDG) 7. Olağan Genel Kurulu’nu 14 Ocak 2023 günü Unna Alevi Kültür Merkezi, 59192 Bergkamen-Almanya’da gerçekleştirecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2023 17:26
FDG, genel kurul yapacak!

2006 yılında Almanya’nın Dortmund Şehri’nde kurulan (FDG), olağan genel kurul öncesi kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

FDG tarafından yapılan bilgilendirmenin sonuç bölümünde genel kurula ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Federasyonumuz, gerek dışarıdan gelen tehdit ve saldırılara gerekse içimizdeki saldırı, itibarsızlaştırma ve engellemelere rağmen, inançla ve azimle 7. Kongremizi yapmanın gururu ve sevincini yaşamaktadır. Federasyonumuzun şimdiye kadar yaptıkları, bundan sonra da yapacaklarının teminatı olacaktır. FDG, hiçbir siyasi grubun veya partinin yedek gücü olmadı ve bundan sonra da olmayacaktır. FDG esas gücünü Dersimliler’den ve Dersim dostlarından alan, kendi “Jiar-u diyarlarına” bağlı; toprağına, doğasına, inancına, diline, kültürüne sarılarak yoluna devam edecektir. Dersim’in bir bütün olarak, kültürünün, Alevi-Kızılbaş inancının, insanının, ormanlarının, meralarının, gençlerinin, nehirlerinin, Munzur Vadisi’nin ve doğasının abluka ve tehdit altında olduğu bu günlerde, FDG tarihi sorumluluklarının bilincindedir. Avrupa’da yaşayan Dersimliler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına serpilmiş olan bütün Dersimlilerin ve dostlarının desteğiyle FDG’nin daha da büyüyeceğine ve gelişeceğine olan inancımız tamdır.”

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR