Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 05:55

FEDAŞ işçileri ile dayanışma konserine izin verilmedi

35 gündür “İnsanca bir yaşam” isteğiyle eylem yapan FEDAŞ işçileri ile dayanışma müzik dinletisine izin verilmezken, çalışanlar geniş katılımlı basın açıklaması gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2023 20:33

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (FEDAŞ) bünyesinde çalışan enerji emekçileri, 35 gün önce “insanca bir yaşam” isteğiyle önce iş yavaşlatma eylemi başlatmış ardından da greve gitmişti. İşçilerin, talepleri bu güne kadar olumlu bir karşılık bulmazken, Seyit Rıza Meydanı’nda işçilerle dayanışma amacıyla düzenlenecek olan müzik dinletisine izin verilmedi.

Enerji emekçileri, meydanda “Ücretlerimiz barınmaya, beslenmeye, yaşama yetmiyor!, İnsanca bir yaşam istiyoruz!” pankartı açarak açıklama yaptı.

İşçilerin açıklamasına siyasi parti, sivil toplum örgütü temsilcileri, yurttaşlar ile sanatçılar Pınar Aydınlar, Taylan Yıldız, Şenol Akdağ, Zeynep Kılıç ve Musa Baki de destek verdi.

Çalışanlar adına açıklama yapan DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, enerji emekçilerinin haklarını alacağı güne kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR