Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 05:29

FEDAŞ, ne yapmaya çalışıyor?

Fırat Elektrik A.Ş. (FEDAŞ) bünyesinde çalışan ve grevde olan enerji emekçileri, dile getirdikleri sorunlarına çözüm beklerken, şirket 15 işçiyi daha işten çıkardı. Daha önce de 17 kişiyi işten çıkaran FEDAŞ’ın yarattığı mağduriyet had safhaya ulaşmış durumda.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2023 20:53
FEDAŞ, ne yapmaya çalışıyor?

FEDAŞ bünyesinde çalışan 120 enerji emekçisi, “İnsanca yaşanır bir ücret” talebiyle yaklaşık 40 gün önce eylem başlattı. FEDAŞ, sorunlarına çözüm için görüşmeler gerçekleştiren enerji emekçilerinin taleplerini karşılamak yerine işten çıkarma yolunu seçti. Daha önce 17 çalışanı işten çıkaran şirket bugün de 15 çalışanın iş akdini feshetti.

Şirketin çözüm üretememesi nedeniyle Dersim genelinde elektrik arızalarından kaynaklı ciddi mağduriyetler yaşanıyor. Birçok yurttaşın kesintilerden kaynaklı elektronik cihazları zarar görürken, kış hazırlığı yapan yurttaşların tüm emekleri de adeta çöpe gitti.

FEDAŞ’ın sorunu çözmeye yanaşmaması halinde çetin geçmesi beklenen kış mevsiminde çok daha büyük mağduriyetlerin yaşanacağı kesin görünüyor.

 

 

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR