Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
05 MART Salı 02:41

FEDAŞ’tan açıklama

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. devam eden eyleme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2023 15:16
FEDAŞ’tan açıklama

FEDAŞ’tan yapılan açıklamada, eylemin 50 gündür devam ettiği belirtilerek, “Söz konusu eylemler sebebiyle iş süreçlerimizde aksamalar yaşanmış, bu süreçte kesintisiz enerji arzı sunma çalışmalarımız sekteye uğramıştır. 7/24 görev başında olan destek ekiplerimiz, bu süre zarfında hem zaman zaman kendilerine yöneltilen fiziksel saldırılara hem de enerji hatlarımıza yapılan sabotajlara rağmen kent genelinde meydana gelen arızalara müdahale ederek enerji arzı sürekliliğini sağlamaya gayret göstermiştir. Tunceli halkına kesintisiz hizmet sunma gayretimizi sekteye uğratan benzer müdahalelere son vermeye yönelik iyi niyetli girişimlerimiz devam etmiş, taraflarla diyalog çabalarımız sürdürülmüştür. Ancak görüşmeler devam ederken, iyi niyetle attığımız adımlar maalesef karşılık ve kabul görmeyerek çözüm sürecinin önü tıkanmış ve eylemler sürdürülmeye devam etmiştir. Destek ekiplerimizin özveri ile tüm arızlara müdahale etme gayreti içerisinde olduğunu belirterek 12 yıldır olduğu gibi bugün de en temel amacımız olan kaliteli ve kesintisiz enerji sunma çabamızın devam ettiğini Tunceli halkı ile paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Murat 5 ay önce
Firat aksanin yalan yanlış yaptigi bu aciklamayi kınıyoruz görüşmeyi bu sürece taşıyan dersim halkını ve işçileri mağdur eden firat aksa şirketidir bütün görüşmelere işçiler olumlu yaklaşırken firat aksa yetkilileri süreci uzatma ve işçilerin hak ettiği talepleri kabul etmeyerek süreci 50 ' ci güne kadar taşımıştır ama bilmedikleri birsey var burası dersim burada siz ve sizin gibiler hiçbir zaman kendilerine pay çıkaramayacak ekmek kavgası veren işçiler elbet kazanacak bunuda bilin.
Özgür 5 ay önce
Masayı deviren taraf işçiler değil işverendir.Direnen işçilere kabul edilmeyecek dayatmalarda bulunup bu konuda ısrarcı olması ve o masada çözeme kavuşturacak yetkilileri göndermemesi sürece ne kadar önem verdiğinin göstergesidir.
Orhan 5 ay önce
Toplantıyı seddeye uğratan şirketin kendisir.bunda baro ve kent konseyi ve sn vekilimiz şaittir.