Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
22 NİSAN Pazartesi 09:58

Fırat Elektrik işçilerinden “destek” çağrısı

Fırat Elektrik bünyesinde çalışan enerji emekçileri, eylemlerine destek çağrısında bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2023 13:54
Fırat Elektrik işçilerinden “destek” çağrısı

“Çok Değerli Tunceli Halkına!” başlığıyla yapılan destek çağrısında şunlar kaydedildi:

Bizler Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş'de çalışan enerji işçileriyiz.

Hepimizin her gün yaşayarak tecrübe ettiği ekonomik kriz nedeniyle 9 Ağustos günü sesimizi duyurmak için bir eylem gerçekleştirerek hakkımızı aramaya başladık. Çünkü her sabah evden helalleşerek çıkıp işe gidiyoruz ama aldığımız ücret bizim temel ihtiyaçlarımızı dahi karşılamamıza yetmiyor. Sarı renkli sendikal bir sözleşmeyle biz Fırat Elektrik işçilerini sefalet ücretine mahkûm ettiler. İşverenin ekonomik kriz dolaysıyla kârını arttırmak için uyguladığı eksik personel ve her gün

tepemizde sopa gibi dikilen performans baskısı daha ayın 20'si bile olmadan 4 enerji işçisi arkadaşımızın iş cinayetinde hayatını kaybetmesine neden oldu.

9 Ağustos günü başlattığımız eylem dolayısıyla hakkımızda yapılan ve yapılacak olan yalan ve demagojilere itibar etmemenizi istiyoruz.

Eyleme çıkmamızın sorumlusu; bizi ağır çalışma koşulları altında çalıştıran işverendir.

Biz de buna dayanarak Anayasal hakkımız olan eylem yapma hakkımızı kullanıyoruz. Biz Fırat Elektrik işçileri kiminizin kardeşi kiminizin abisi kiminizin arkadaşıyız.

Biz sizlerin sizler de bizim insanımızsınız. Eğer ekmek kavgamızda bize desteğinizi esirgemezseniz mutlaka ama mutlaka biz kazanacağız.

Bizleri yalnız bırakmayın. Ekonomik krizin faturasını biz emekçilere ve tüm topluma kesiyorlar. Bunun üstesinden sadece dayanışmamızla gelebiliriz. Haklarımızı alana kadar mücadele etmekte ısrar edeceğiz.

Öte yandan işçiler, yarın saat: 13.00’te Sanat Sokağı’nda halk buluşması gerçekleştirecek.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR