Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 ARALIK Pazartesi 13:21

Göç sorunumuz, antropoloji sempozyumunda poster bildiri olarak sunuldu

Sosyolog Gülcan Irmak, 8. Antropoloji Sempozyumunda “Tunceli İli Göç Eğilimi” çalışmasını poster bildiri olarak sundu. Irmak, katılımcılara bildiri üzerinde sunumlar da gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2023 13:56
Göç sorunumuz, antropoloji sempozyumunda poster bildiri olarak sunuldu

Antropoloji Sempozyumu’nun sekizincisi bu yıl Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Antropoloji Bölümlerinin katılımı ile 26-27 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde 2 gün süren VIII. Biyolojik Antropoloji Sempozyumu'nun ana teması "İnsan Hareketliliği ve Göç" olarak belirlendi. Sempozyumda ana temanın yanı sıra iskelet biyolojisi, insan evrimi, paleopatoloji, diş antropolojisi, demografi, adli bilimler, büyüme ve gelişme, spor antropolojisi, paleontoloji, insan genetiği, antik DNA, beslenme, ergonomi, paleoekoloji, moleküler antropoloji, gerontoloji, tıbbi antropoloji, zooarkeoloji, gömü gelenekleri, insan-çevre-kültür ilişkisi gibi alanlarda yürütülen bilimsel çalışmalar paylaşıldı.

“Tunceli İli Göç Eğilimi” çalışması da sempozyum kapsamında poster bildiri olarak sunuldu.

Sosyolog Gülcan Irmak’ın sunduğu bildirinin içeriğinde göçün tanımı, çalışmanın amacı, yöntemi, bulgular ve sonuçlar yer aldı.

Irmak, katılımcılara konuya ilişkin sunumlar da gerçekleştirdi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR