Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 ARALIK Pazartesi 11:49

Güntaş, aday adaylığını açıkladı

İş insanı Erdal Güntaş, CHP’den Tunceli milletvekili aday adaylığını açıkladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 15-03-2023 13:10

Açıklama öncesi partiye gelişinde kendisini destekleyenler tarafından “Halkın Umudu Kılıçdaroğlu, Erdal Güntaş!” sloganlarıyla karşılanan iş insanı Erdal Güntaş, burada açıklamalarda bulundu.

Kendisine daha önce de milletvekilli olması yönünde teklifler geldiğini söyleyen Güntaş, “2022 yılının bahar ayında taleplerin yoğunlaşmasından kaynaklı ve Türkiye’nin içinden geçtiği durum nedeniyle insanların bize ciddi ihtiyacı olduğunu anladım ve elimi taşın altına koymayı kabul ettim” dedi.

Her zaman halkın içinde olacağını ve halkı önceleyeceğini söyleyen Güntaş, “Herkes, bizimle dertlenen, sorunlarımızı bilen, mümkün olduğunca bize dokunmaya çalışan biri olsun diyor. Bu Türkiye’de de, Tunceli’de de böyle olacak. Sorunları, sıkıntıları biliyorum. Çareyi de biliyorum. Size tarımda, turizmde böyle projeler yapmak gerekir demek istemiyorum. Her şeyden önce samimiyet lazım. Samimiyet olmayınca istediğin kadar proje hazırla. Samimiyet olduktan sonra gerisi de gelir. Uzmanlar getirilir, projeler üretilir. Samimiyet olmadığı zaman her şey havada kalır” diye konuştu.

CHP’den milletvekili aday adayı olmasına ilişkin de konuşan Güntaş, “Hem babamın partisi olması sebebiyle hem de Nazımiye’den çıkmış, büyük mücadelelerle, meşakkatlerle CHP genel başkanı olmuş hemşehrimiz 13. Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında siyaset yapmayı doğru buldum. İnşallah genel başkanımız mütevazi, vakur, birleştirici yönüyle Türkiye’nin başına gelecek. Türkiye’nin geleceği için hep birlikte güzel şeyler ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

Güntaş, dışarıdaki açıklamasının ardından partiye geçerek, burada aday adaylığı açıklamasını gerçekleştirdi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR