Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
05 MART Salı 03:19

İş insanı Tanrıverdi’den Dersimspor gecesine katılım çağrısı

Almanya’da yaşayan Dersimli iş insanı Ali Kadir Tanrıverdi, 25 Kasım günü Dersimspor ile dayanışma amacıyla düzenlenecek olan geceye katılım çağrısında bulundu. Tanrıverdi, Dersimspor’un herkesin kulübü olduğunu belirterek düzenlenecek olan gecenin kurumsallaşma anlamında milat olabileceğini söyledi.

SPOR
Giriş Tarihi : 21-11-2023 18:23
İş insanı Tanrıverdi’den Dersimspor gecesine katılım çağrısı

25 Kasım günü Dersim Liman Restaurant’ta düzenlenecek olan dayanışma gecesini organize eden iş insanı Ali Kadir Tanrıverdi, “Bu gece aslında bir anlamıyla 3 seneye yayılacak olan projenin de ilk adımı olacak. Öncelikle kulübün altyapısını oluşturmayı hedefliyoruz. 38 sanatçının katılacağı geceden elde edilecek gelir, insanı kamillerimizin içinde yer alacağı 5 kişilik heyet tarafından şeffaf bir şekilde altyapı oluşturmanın yanı sıra kulüp giderleri için kullanılacak. Toplanan gelir, 5 kişinin izni ve imzası olmadan hiçbir şekilde bir yerde kullanılamayacak” dedi.

Spor kulübü ve gençlere sahip çıkma çağrısında bulunan Tanrıverdi, “Maddi olan şeyler gelip geçer ancak manevi değerler kalıcı olur. Herkese çağrımız gelin bu kulübe ve gençlerimize sahip çıkalım. Altyapı oluşturulması ve kulübün kendini idame ettirmesi için destek verelim. Bundan önce kırgınlıklar yaşanmış; hatalar yapılmış olabilir ancak artık bütün bunları bir tarafa bırakarak hep birlikte elimizi taşın altına koyalım. Gençlerimize de çağrımdır; gelin kulüp yönetiminde görev alın” diye konuştu.

Dersimspor’un belli kişilerin ya da zümrenin kulübü değil herkesin kulübü olduğunun altını çizen Tanrıverdi, “Belediye başkanlarına, sivil toplum örgütlerine, baroya, esnaf ve sanatkarlara, ticaret erbaplarına, siyasi partilere, resmi kurumlara, iş insanlarımıza çağrımız bunu hep birlikte sahiplenelim. Gece nedeniyle çok sayıda insanımız arayıp destek olacaklarını ifade ettiler. Bunların içinde Amedspor başkanımız da var. Kendisiyle görüşmemizde şampiyon olmaları halinde Dersimspor’a altyapı anlamında destek vereceklerini ve geceye katılacaklarını söylediler. Bu anlamda duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İş insanı Tanrıverdi, gecenin sadece konser etkinliği gibi algılanmaması gerektiğini belirterek, bunun toplumsal anlamda birlik ve dayanışmayı; bir araya gelerek sorunları tartışmayı, çözüm önerileri sunmayı da amaçladığını kaydetti.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR