Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 ARALIK Pazartesi 12:48

Kamyonetin kasasından düşen kovandan çıkan arılar mahalleyi istila etti

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, kamyonette bulunan kovanın yola düşmesi sonucu binlerce arı uçuşmaya başladı. Mahalleyi istila eden arıların saldırısı sonucu 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2023 18:55
Kamyonetin kasasından düşen kovandan çıkan arılar mahalleyi istila etti

Olay Çemişgezek ilçesi Elazığ Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre çarşı merkezinde ilerleyen kasası kovan yüklü kamyonetten kovan düştü. Kovanın düşmesinin ardından binlerce arı çevreye yayıldı. Arıların mahalledeki vatandaşlara saldırdı. Haber verilmesi üzerine olay yerine 112 acil sağlık, polis ve arıcı maskesi ve kıyafetleri giyen vatandaşlar yönlendirildi. Arı sokması sonucu 3 kişi hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı.

Arı sokan vatandaşlardan Miraç Turgut, ''Çarşıya doğru giderken bir şeylerin döküldüğünü fark ettim, insanlar kafalarını falan kaşıyorlardı. Bit pire falan zannettim ama üstümü silkelerken arı olduğunu gördüm. Hemen yukarı doğru koştum ve ilk gördüğüm dükkana girip söyledim. İlk başta ambulansı aradılar ama sonra başka bir kişinin aracıyla hastaneye geldim. Burada müdahaleler yapıldı’’ dedi.

Arılar daha sonra toplanıp, kovanlar bulunduğu yerden alındı.

Haber: Sezai AKIN/İHA

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR