Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 20:25

Karaağaç, belediye başkanlğı aday adayı

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin çeşitli kademelerinde görev alan Deniz Karaağaç, Nazımiye belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2023 11:49   Güncelleme : 10-09-2023 12:44
Karaağaç, belediye başkanlğı aday adayı

Uzun yıllar rahmetli Kamer Genç ile birlikte çalışan, bir önceki dönem milletvekili Polat Şaroğlu’nun danışmanlığını yapan ve CHP’de belediye meclis üyeliği, il yöneticiliği, Doğadan ve Çevreden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Deniz Karaağaç, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Nazımiye’den belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Karaağaç, ülkenin içinde bulunduğu sosyal, siyasal ve ekonomik koşulların ağır yükünü herkesin omuzlarında hissettiğini söyledi.

Karaağaç’In açıklamasının tamamı şöyle:

“21 yıllık AKP iktidarının yarattığı bu karanlık iklimin cenderesinde; insan yaşamının hiçe sayılarak asgari bir yaşam standardının dahi layık görülmediği, doğanın bir meta olarak görülerek yaşam alanları ile verimli tarım arazilerinin ranta ve talana açıldığı, anti demokratik uygulamaların tavan yaparak temel insan hakkı ihlallerine zemin hazırlandığı, şiddetin kol gezdiği, mafyanın, uyuşturucu baronlarının ülkeyi bir film platosu haline dönüştürdüğü, sınırların kevgire çevrilerek sığınmacı istilasına göz yumulduğu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilerek kadınların yaşam hakkının katil erkeklerin insafına bırakıldığı bir döneme tanıklık ediyoruz.

Hal böyleyken, demokrasinin dördüncü gücü olarak nitelenen medya, (özellikle muhalif) ülkenin telafisi mümkün olmayan mevcut sorunlarının sorumlusu iktidara sorumluluklarını hatırlatmak yerine bilakis her akşam ekranlarda ana muhalefet partisini bangır bangır tartıştırarak adeta gündem değiştirme çabalarına çanak tutmayı kendine görev biliyor.

Gelinen nokta itibariyle, bizlere dayatılan suni gündem tartışmalarından ziyade geride bıraktığımız ve ne yazık ki beklediğimiz başarıyı sağlayamadığımız Mayıs seçimlerinin yarattığı ölü toprağı üzerimizden atarak, ülkemizin aydınlık yarınları adına yeniden mücadele edebilmek için önemli bir eşiğinde kıyısında duruyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde verdiğimiz hak, hukuk ve adalet mücadelesi neticesinde büyük bir başarı sağladığımız Mart 2019 yerel seçimlerinin yarattığı bahar iklimini yeniden yeşertmek bizlerin elinde. Hepimiz şunu çok iyi biliyoruz ki; dayanışmayı, mücadeleyi ve direngeçliği kendi içinde yaşatan bu kadim topraklar ile geçmişten aldığımız tarihi sorumluluk, her zamankinden çok daha güçlü bir şekilde bizlere bunu salık veriyor.

Sözünü ettiğim sorumluluk bilinciyle uzun yıllardır sivil mücadelenin ve aktif siyasetin bir öznesi olarak her türlü haksızlık, hukuksuzluk ve eşitsizlik karşısında durmaya gayret ettim. Bugün de aynı inanç ve karalılıkla mücadeleyi ve dayanışmayı yükseltmenin zamanı olduğunu düşünüyorum.

Mayasını bu topraklardan alan, kadim kültürümüz ile inançsal değerlerimizi özümşemiş ve bu ilkeleri kendine kılavuz edinmiş bir kardeşiniz ve mücadele arkadaşınız olarak, uzunca bir süredir düşlediğim hedefim doğrultusunda bir adım atma kararı almış bulunmaktayım.

Bu niyetle, birçok sorunu unutulmaya yüz tutmuş bölgemizin meseleleri başta olmak üzere yerelden genele adalet mücadelesinin bir parçası olmak adına; 2024 yerel seçimlerinde NAZIMİYE Belediye Başkanlığı için görev almaya hazırım.

Saygılarımla…”

 

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR