Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
22 NİSAN Pazartesi 09:50

Keban Baraj Gölü’nde kaybolan balıkçı aranıyor

Çemişgezek ilçesinde teknesiyle Keban Baraj Gölü’nde balık avına çıkan ve kaybolan şahsın arama çalışmaları sürüyor.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 03-09-2023 15:42

Edinilen bilgilere göre, 55 yaşındaki Mehmet Çelikel, önceki gün gece saatlerinde teknesi ile Uzungöl köyü yakınlarında Keban Baraj Gölünde balık avına çıktı. Sabah saatlerinde Çelikel’in eve gelmediğini gören yakınları, durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine giden jandarma ekipleri, Çelikel’in teknesini Oğuzlar mezrası açıklarında suyun ortasında buldu. Teknede yapılan aramada Mehmet Çelikel’e ulaşılmayınca Tunceli’den bölgeye arama kurtarma ekipleri istendi.

Arama faaliyetleri için bölgeye, Tunceli ve Diyarbakır’dan AFAD sualtı arama kurtarma ekibi, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğine bağlı dalgıç ekipler, Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma Timi, Tunceli il ve Çemişgezek ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Gönüllü dalgıçlarında yer aldığı faaliyette arama çalışmaları ikinci gününde de sürüyor.

Öte yandan, Çemişgezek Kaymakamlığını vekâleten yürüten Hozat Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız da olay yerine giderek arama çalışmalarını yerinde takip etti.

Haber: Sezai AKIN

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR