Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
08 ARALIK Cuma 06:36

Köyü için istediği minibüsten depremzedeler için vazgeçti

Pülümür’e bağlı Kırkmeşe (Göbürge) köyü muhtarı Hıdır Eren, FB Başkanı Ali Koç’un köyleri için söz verdiği minibüsü almaktan vazgeçti. Eren, minibüsün deprem nedeniyle zor günler geçiren depremzedeler için kullanılmasını talep etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2023 19:38
Köyü için istediği minibüsten depremzedeler için vazgeçti

Geçtiğimiz Aralık ayında Erzincan ve Hamburg Fenerbahçeliler Derneği tarafından “Çocuklar Üşümesin Projesi” kapsamında Pülümür ilçesine gelen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Kırkmeşe muhtarı Hıdır Eren’in minibüs talebi olmuştu. Daha önce köylerindeki bir caddeye “Mustafa Vehbi Koç” ismini veren köy muhtarının bu talebi Koç tarafından da olumlu karşılanmıştı.

Muhtar Ali Hıdır Eren, talep ettikleri minibüsün depremden etkilenen bölgelerde kullanılması için girişimde bulundu.

Eren, “Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç ve Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sayın Uğur Dündar’ın ziyaretlerinde köyümüze bir minibüs alınması konusunda hemfikir olmuştuk. Ancak sonrasında yaşanan ve büyük yıkım ile can kayıplarına neden olan deprem nedeniyle köyümüze alınacak olan minibüsün depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılması yönünde talebimiz oldu. Bu kararı verirken vicdanımızla hareket ettik. Çünkü minibüs şu an bizler için acil bir ihtiyaç değil ancak son derece zor günler geçiren depremzedeler için bir ihtiyaç” dedi.

Eren, gerek kendisinin gerekse de köylülerinin imkanları ölçüsünde depremden etkilenen illerde yaşayan vatandaşlara katkı sunduklarını ve sunmaya da devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Fotoğraf: ARŞİV

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR