Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
22 NİSAN Pazartesi 09:43

MÜJDE!

MÜJDE!

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-08-2023 09:38   Güncelleme : 02-08-2023 10:01
MÜJDE!

Elimizde bir EKMEĞİMİZ vardı, onu da elimizden aldılar.

Tunceli'de ekmek fiyatlarına KÜÇÜCÜK ZAM!

Somun ekmek, 5 TL’den 7 TL’ye,

Açık ekmek 8 TL’den 14 TL’ye çıktı.

Mevcut iktidarın art arda gelen zam yağmurundan fakirin, fukaranın kuru ekmeği de nasibini aldı.

Zevki sefa içinde yaşam süren siyaset kurumunun beceriksiz ekonomi yönetimi sebebiyle dar gelirliye asgari yaşam standardı bile hayal oldu.

Her sofranın vazgeçilmezi ve en temel besin kaynağı olan ekmeğe yapılan yüzde 50 zam kabul edilebilir bir zam değildir. Zaten sofraya enflasyon canavarı ile birlikte oturuyoruz. Enflasyon canavarı sofrayı silip süpürmektedir. Bize ancak ekmek kalmaktadır. Bu sebeple ekmeğimize dokunmayın. Dört kişilik bir aile, günde asgari bir ekmek tüketirse gelirinin yaklaşık bin lirasını sadece ekmeğe vermektedir. Mutfak masrafı, kira, ulaşım, eğitim gibi zorunlu giderleri, iktidarın reva gördüğü mevcut geliriyle karşılaması artık mümkün değildir.

Somun ekmeğin 7 TL, açık ekmeğin 14 TL’ye tüketilmesi dar gelirli yurttaşın bütçesini son derece olumsuz etkilemektedir ve artık bıçak kemiğe dayanmıştır.

Buradan ilin sorumlularına ve ilgililere "Vali, Belediye Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına ve fırıncılara sesleniyorum: “Az biraz vicdanınız varsa ve tuzunuz kuru değilse, lütfen bu fiyatları tekrar gözden geçirin!”

DENİZ KARAAĞAÇ

CHP geçmiş dönem belediye meclis üyesi 

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR