Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 MART Pazartesi 09:14

Munzur Üniversitesi’nde “adrese teslim ilan” şüphesi!

Munzur Üniversitesi’nde sözleşmeli personel alım ilanlarındaki koşullar, belirli kadroların şahıslara özel mi çıktığı sorusunu akıllara getiriyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2023 19:41   Güncelleme : 13-09-2023 19:44
Munzur Üniversitesi’nde “adrese teslim ilan” şüphesi!

Munzur Üniversitesi, 11 Eylül 2023 tarihli 32306 sayılı Resmi Gazete’de 26 sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. İlanlara son başvuru tarihi 25 Eylül 2023.

İlanlardaki bazı özellikler, şahsa özel koşullar barındırdığı için ciddi şüphe uyandırıyor.

Özellikle büro hizmeti kadrosu için Elektrik Mühendisliği, Hukuk, Sosyoloji, Biyoloji, Kimya Mühendisliği ve Müzik gibi teknik hizmet ve uzmanlık gerektiren bölümlerden mezuniyet şartının aranması bunların başında geliyor.

Bunlara ilave olarak, bazı alımların içeriğinin “Bilgi güvenliği yönetim sistemi (ISO 270001) sertifikası olmak, en az 1 yıl sosyal hizmet veya gelişim konularında çalıştığını belgelemek, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı (C grubu) belgesi olmak, Konservatuar yazılım programları yetkinliğini belgelemek, kamuda en az 1 yıl çalışmış olmak” gibi özel şartlarla daha da güçlendirmesi bu şüpheleri arttırmakta.

Son olarak özellikle 12 numaralı ilanın içeriğindeki özellikler doğrudan şahsa özel bir ilan olduğu şüphesini hakim kılıyor. Çünkü büro personeli olarak alınacak şahsa ilişkin ilan içeriğinde şu şartlara yer veriliyor:

- Harita ve Kadastro program ön lisans mezunu olmak.

- Drone İHA-1 ehliyetine sahip olmak.

- MEB onaylı Bilgisayar Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak.

- NETCAD programı sertifikasına sahip olmak.

- Kent bilgi sistemleri ile CBS projelerinde en az 1 yıl çalıştığını belgelendirmek.

(İLİMDEN GİDİLMEYEN YOLUN SONU KARANLIKTIR)

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR