Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
06 HAZİRAN Salı 18:36

Munzur Üniversitesi’nden Malatya’ya destek

Munzur Üniversitesi Rektörlüğü, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Malatya’da mobil mutfak kurarken, ihtiyaç sahiplerine su ve ekmek desteğinde de bulunuyor. Yurtdışından gelen ekipleri tercüman desteği de sağlanırken, 20 kişilik akademisyen de depremden etkilenen binaların denetim ve kontrolünde görevlendirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2023 11:49
Munzur Üniversitesi’nden Malatya’ya destek

Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 10 ili etkileyen depremin ardından harekete geçtiklerini belirterek, “Depremden etkilenen Malatya'da vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla İl Afet Koordinasyon Kurulu ile istişarede bulunarak Üniversitemizce 7 Şubat 2023 tarihi itibariyle başladığımız ve devam edecek olan yardım desteği kapsamında; her gün 10 bin su, 2 bin ekmek gönderilmekte. Mobil mutfak oluşturularak 2 aşçı ve 6 garson ile öğlen ve akşam olmak üzere her gün 6 bin kişilik sıcak çorba ve içecek dağıtımı yapılmaktadır” dedi.

Bölgede yurt dışından gelen kurtarma ekiplerine tercümanlık yapmak üzere iki öğretim üyesinin görevlendirildiğini söyleyen İpek, “Ayrıca deprem bölgesinde zarar gören binaların denetim ve kontrollerini yapmak üzere öğretim üyesi ve mühendislerden oluşan 20 kişilik bir ekip sahaya sevk edilmiş, depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için 600 kişilik yer tahsisi yapılarak Üniversitemiz Merkezi Konferans Salonu barınma hizmetine açılmıştır” diye konuştu.

İpek, üniversite olarak depremden etkilenen vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR