Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 MART Pazartesi 07:10

Munzur’da “Gizli kamera” iddiası soruşturuluyor!

Eğitim Sen Dersim Şubesi tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan yazılı açıklamada, Munzur Üniversitesi’nde personelin oda ve özel alanlarına gizli kamera yerleştirilerek kayıtlar alındığı ve arşivlendiği belirtilmişti. Sendika, bu uygulamanın yaklaşık 8 yıldır devam ettiğini iddia ederken konuya ilişkin başlatılan adli ve idari soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-04-2023 19:04
Munzur’da “Gizli kamera” iddiası soruşturuluyor!

Edinilen bilgilere göre, dönemin valisi ve belediyeye kayyum olarak atanan Tuncay Sonel döneminde Tunceli Belediyesi’nde Muhtarlıklar Müdürlüğü kadrosuna atama yoluyla şube müdürü yapılan E.G. daha sonra seçilen başkan ile anlaşmazlık yaşayınca Munzur Üniversitesi’nde normalde yükselme sınavına tabi olan şube müdürlüğüne kurumlar arası nakil işlemiyle atandı. Üniversitede şube müdürlüğünün yanı sıra temizlik ve güvenlikten de sorumlu olarak çalışan E.G., iddialara göre personelin gizli kamerayla çekim ve dinleme kayıtlarını yapıp arşivlediği gerekçesiyle başka bir birimde görevlendirildi.

Dillendirilen iddialara göre, elinde 8 yıllık kamera kayıtları bulunduğunu belirten E.G., görüntülerin yayılması halinde “Yer, yerinden oynayacak” şeklinde konuşmalar yaptı. Üniversitenin ilçe programında güvenlik görevlisi olan bir kişiyle E.G.’nin görüntü kayıtları üzerinden çalışanları tehdit ettiği iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturmanın devam ettiği öğrenilirken üniversite bünyesinde kurulan soruşturma komisyonunun da çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Şimdi, Munzur Üniversitesi’nde merak edilen, bu kayıtların doğru olup olmadığı. Eğer doğruysa bu kayıtların hangi amaçla tutulduğu ve kimlere karşı kullanıldığı.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR