Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 14:43

Munzurlardan muhteşem görüntüler

Diyarbakır’da aynı zamanda diş hekimliği yapan profesyonel dağcı ve kayakçı Baran Bayer, dağcı arkadaşı Kadir Gezmiş ile birlikte Munzur Dağları’nda bulunan 3 bin rakımlı Kepir Dağı yaylasına kış tırmanışı gerçekleştirdi. Tırmanışta, drone görüntüleri alan Baran Bayar, Munzur Dağları’nda müthiş kış manzaraları olduğunu söyledi.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 05-03-2023 11:52   Güncelleme : 05-03-2023 14:28

Diyarbakır’da diş hekimliği de yapan profesyonel dağcı ve kayakçı Baran Bayar, dağcı arkadaşı ile birlikte Munzurlarda bulunan Kepir Dağı yaylasına 8 saat süren kış tırmanışı gerçekleştirdi. Tırmanışta drone görüntüleri de alan Bayar, dağdan snowboard yaparak indiklerini söyledi.

Türkiye’de bulunan en yüksek dağların zirvelerine ikişer, üçer defa tırmanışlar gerçekleştirdiğini belirten Bayar, “Kadir arkadaşımla birlikte Munzurlarda bulunan Kepir Dağı’na yaklaşık 8 saat süren bir tırmanış yaptık. Faaliyet zorluydu. Kaza yaşamadık. Muazzam drone görüntüleri aldım. Kayarak indir. Çok güzel bir faaliyetti, çok keyif aldım. Munzur Dağları’nda müthiş kış manzaraları var. Önümüzdeki yıllarda buraya yeniden tırmanış yapmayı istiyorum” dedi.

Tırmanışta dağcılara 2 köpeğin eşlik etmesi de dikkat çekti.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR