22 Ocak Pazartesi günü Kamer Genç için Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan Köyü’ndeki mezarı başında anma programı düzenlenecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in de katılacağı anma programı öncesinde Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve önceki dönem milletvekili Polat Şaroğlu, Genç’in mezarını ziyaret etti.

Burada kısa bir açıklama yapan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Türk siyasi tarihinde büyük iz bırakan, meclis çalışmalarıyla, konuşmalarıyla geleceğe tutmuş olduğu ışıkla gerçekten bütün halkın sevgisini kazanmış Tunceli milletvekilimiz merhum Kamer Genç’in mezarı başındayız. Genel başkanımız Sayın Özgür Özel, önceki dönemlerde grup başkanvekili iken her yılın 22 Ocak’ın Kamer Genç’in mezarı başındaki bütün anma programlarına katılmıştı. Genel başkan seçildikten sonra da geleneği bozmadı. 22 Ocak Pazartesi günü saat: 12.00’de Nazımiye’de merhum Kamer Genç’in mezarı başındaki anmaya katılacak. Burada yine bu toprakların evladı, Türkiye’de demokrasi, insan hakları ve hukuk mücadelesine büyük emek veren Kamer Genç’in anma programında olacak” dedi.

Tutdere, anma programına tüm vatandaşları ve Kamer Genç dostlarını beklediklerini söyledi.