Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:04

Pertek’te sosyal sorumluluk destekleri

Dersim’in Pertek İlçesi’nde belediye meclisi tarafından alınan kararla, 500 aileye kırtasiye, 600 aileye et desteğinde bulunuldu. Belediye meclisi ve il genel meclis üyeleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere sunulan desteklerin imkanlar ölçüsünde devam edileceği belirtildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2023 09:03
Pertek’te sosyal sorumluluk destekleri

Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, ilçede imkanlar doğrultusunda ihtiyaç sahibi alilere sosyal destek sunduklarını söyledi.

500 aileye 500 TL’lik kırtasiye desteğinin yanında 600 aileye de 2 buçuk kiloluk et paketleri dağıtıldığını belirten Başkan Alan, “İhtiyaç sahibi aileler benim tarafımdan değil 9 belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyeleri tarafından ortak sayıda belirlendi. Onların belirledikleri ailelere desteklerimizi sunduk. Farklı siyasi partilerden belediye meclis üyelerimiz de sadece bu konuda değil her konuda duyarlılık gösteriyorlar. Ortaklaşa bir hareket tarzı belirledik ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk, imkanlarımız ölçüsünde de olmaya devam edeceğiz” dedi.

SOKAK HAYVANLARI DA UNUTULMUYOR

Dünyada yaşayan canlıların sadece insanlardan ibaret olmadığını belirten Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, bu anlamda sokakta yaşayan canlıları da düşünmenin ve korumanın önemli olduğunu belirtti. Alan, “Belediye Meclisi olarak bu konuda da önemli bir karar aldık. İlçemiz ile Elazığ arasında sefer yapan belediye feribotumuzun saat: 14:00’da yaptığı seferin gelirini sokak hayvanları için kullanma kararı aldık. Aslında bu kararı almadan önce oradan gelen geliri kısmen sokak hayvanlarına harcıyorduk. Fakat bunun sürekli olmasının daha doğru olacağını düşündük. Yasal bir altyapısı olsun istedik. Pertek Belediyesi ilerleyen süreçlerde bizim sokak hayvanları için ayıracak bütçemiz yok, kısıtlı denmesin diye bu kararı aldık. Kararı meclisten oy birliğiyle aldık. Bütün belediye meclis üyelerimiz bu karara destek sundular” diye konuştu.

Sokak hayvanları için kısırlaştırma, barınak ve rehabilite gibi çalışmalar da yürüttüklerini kaydeden Alan, “Nüfusu 20 binin altındaki ilçelerde veteriner hekim bulundurma zorunluluğu yok. Ancak bizim belediye bünyesinde çalışan bir veteriner hekim arkadaşımız var. Bu arkadaşımız sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve rehabilite çalışmalarını yürütüyor. Özellikle kış günlerinde sokak hayvanlarının korunması amacıyla barınaklar yapıyoruz. Bu konudaki duyarlılığımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR