31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Pülümür Belediye Başkanlığı’na seçilen Müslüm Tosun, “5 Aralık tarihinde yeniden CHP ilçe başkanlığımıza adaylık başvurusunda bulunmuştum.

21 Aralık tarihinde ilçe yönetimi ve gözlemciler denetiminde Pülümür halkımız ile yapılan anket çalışması ile partimizden adaylık süreci başlamıştı.

İlçemizde yaşayan her hanenin kapısını çalarak ziyarette bulunduk sohbetler ederek ikramlarını çay ve kahveleri eşliğinde yaptıklarımızı, yapmayı planladıklarımızı anlattık.

31 Mart’ta yapılan seçim sonucunda tekrar halkımız bu görevi tarafımız yönünde tercihini yaparak beş yıl süre ile güven tazelemiş olduk. Dün saat 11.00 de İlçe Seçim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Oğuzhan Çelik tarafından mazbatanın tarafımıza teslim edilmesi ile yeni görevimiz başlamış oldu.

Seçim sürecini doğru planlayan ilçe yönetimine, adaylığım sürecinde ankete katılarak destek veren Pülümür halkına; seçimde oyları ile destek veren seçmenlerimize yürekten teşekkür ederim.

Oy vermiş, vermemiş bütün Pülümür halkına hizmetin temel amacım olduğunun bilinmesini istiyorum.

Üçüncü defa verilen bu desteğin ve güvenin sorumluluğumun arttığı bilinci ile hareket edeceğimi; seçilen yedi belediye meclisi üyelerimiz ile Pülümür ilçemizi daha ileriye taşımanın temel ilkemiz olduğunun bilinmesini ister; Pülümür halkının desteği ve güvenine yürekten teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.