Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 20:26

Remzi Aydın’ın kardeşinden masal kitabı jesti

2022 yılında hayatını kaybeden Dersim’in önemli değerlerinden Remzi Aydın’ın Almanya’da yaşayan kardeşi Aynur Aydın, Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerine ağabeyinin masal kitaplarından gönderdi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 13-12-2023 09:27

Yazar Remzi Aydın’ın psikolog kardeşi Aynur Aydın, Munzur Üniversitesi Zaza ve Dile ve Edebiyatı bölümü öğrencilerine ağabeyinin “Hawtemal Museno”, “Gağan u Eli” ve “Eli u Xızır Xeylas” isimli masal kitaplarını gönderdi.

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencileri kitap jestinden son derece mutlu olduklarını belirterek, dil ve kültürün yaşatılması adına önemli çaba harcayan Remzi Aydın’ın izinden gideceklerini söyledi.

Bölüm hocaları da Aynur Aydın’a duyarlılığından ötürü teşekkür ederek Yazar Remzi Aydın’ı rahmetle yad ettiklerini ifade etti.

Masal kitaplarının yanında çok sayıda kitabı bulunan Remzi Aydın, 2022 yılında hayata veda etmişti.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR
Gerçek ve hayaller.. 4 ay önce
Dilimizin güzel edebiyat eserleri...Tu zaf wes be bıra Remzi Aydın!..Zone ma ser guriya tu zone ma zaf berc kerd..Ma tu xu vir nekeme..Ma vir dera...Ma zaf murızineme...Raa tu roştiye bi..ma famnekerd...Nıka famkenime..Caye to miyan de gul u nur de bo...