Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 MART Pazartesi 07:11

SMA hastası Irmak’tan sevindiren haber

5 yaşındaki SMA hastası Irmak Ateş’in Almanya’da tedavisine devam ediliyor.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-07-2023 10:33

İki aylık tedavi sürecinde yürümeye ve konuşmaya başlayan, boyu 3 santim uzayan Irmak, 3 kilo aldı. Öte yandan Irmak için tıbbi malzeme desteği sağlanması amacıyla iş insanı Ali Kadir Tanrıverdi öncülüğünde başlatılan kampanyadan toplanan bağışlar da baba Deniz Ateş’e teslim edildi. Baba, Ateş başta Tanrıverdi olmak üzere katkı sunanlara teşekkür etti.

SMA Tip 1 hastası, Irmak Ateş’in tedavisi için başlatılan kampanyalardan toplanan yardımların ardından tedavi sürecine başlandı.

Almanya’nın Homburg kentinde bir hastanede tedavisine başlanan Irmak, iki aylık sürede yürümeye ve konuşmaya başlarken, boyu 3 santim uzadı ve 3 kilo aldı.

Öte yandan Irmak’ın tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan tıbbi malzemenin alınabilmesi amacıyla iş insanı Ali Kadir Tanrıverdi öncülüğünde bağış kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında toplanan bağışlar, Tanrıverdi tarafından Irmak’ın babası Deniz Ateş’e teslim edildi.

Kampanyaya katkı sunan herkese teşekkür eden Tanrıverdi, “Lokmalarınız Hak divanında kabul ola. Xızır darda ve zorda olanların yar ve yardımcı olsun” dedi.

Irmak’ın babası Deniz Ateş de kızının yaşatılması için başlatılan kampanyalara destek veren herkese teşekkür etti.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR